بهترین روش‌های درمان خانگی شوره سر/ چطورسریع از شر شوره سر رها شویم؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۶

بهترین روش‌های درمان خانگی شوره سر/ چطورسریع از شر شوره سر رها شویم؟

خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی سیر، دلیل استفاده زیاد آن در آشپزخانه‌های هندی است و همین امر سیر را به یک درمان‌گر مهم در درمان شوره سر تبدیل کرده است.


شوره سر یک اختلال رایج پوستی سر و به دلیل داشتن پوست خشک، چرب و آزرده و یا عفونت‌های باکتریایی و قارچی است. شوره سر بی‌ضرر است اما علتش خشک، چرب و یا روغنی بودن پوست سر است. اغلب نشانه‌های شوره سر احساس خارش و ریزش پوسته‌های خشک شده سر است و گاهی می‌تواند باعث خجالت و عدم اعتماد نفس در افراد شود.

درمان های طبیعی، سریع و زیادی برای رهایی دائمی ازشر شوره سر وجود دارد که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می‌شویم.

 ۶ درمان های خانگی و سریع:

سیر

خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی سیر، دلیل استفاده زیاد آن در آشپزخانه‌های هندی است و همین امر سیر را به یک درمان‌گر مهم در درمان شوره سر تبدیل کرده است. سیر را تکه تکه کنید و بعد آسیاب کنید و خوب هم بزنید تا خمیر شود. خمیر به دست آمده را به همه پوست سر و ریشه موها بزنید تا به طور کامل خارش سرتان را برطرف کند. ۱۵ دقیقه بعد می‌توانید آن را با آب و شامپو بشویید و از موهای تمیز خود لذت ببرید.

سرکه

حواستان باشد، دفعه بعد که خواستید با آش و یا سوپ‌تان سرکه بخورید، چند قطره از آن را نگه دارید و برای درمان خارش سر از این معجون معجزه‌گر استفاده کنید. خواص ضد قارچی و باکتریایی این مایع سبب از بین رفتن  قارچ‌ها و هرگونه ماده شیمیایی موثر در ایجاد شوره سر می‌شود. سرکه به طرز قابل توجهی خارش سر را کاهش می‌دهد و مانع شوره می‌شود.

تخم شنبلیله

آیا می‌دانید چطور خیلی سریع با تخم شنبلیله از شر شوره سر راحت شوید؟ ۲ قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را یک شب در آب خیس کنید و صبح آنها را آسیاب کنید، ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید و خوب هم بزنید. حالا همه خمیر به دست آمده را به طور مساوی به تمامی سر خود بزنید. ۲۰ دقیقه صبرکنید و بعد با شامپو بشویید و آبکشی کنید. اگر در خانه سرکه سیب ندارید می‌توانید از آبلیمو به جای آن استفاده کنید. تخم شنبلیله بهترین درمان یک شب شوره سر است.

ماش، کشک و روغن زیتون

ترکیب ماش و روغن زیتون در درمان طبیعی ریزش مو و شوره سر استفاده می‌شود. ۲ قاشق غذاخوری ماش را پودر کنید، ۴ قاشق غذاخوری کشک و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید خوب هم بزنید. این ترکیب را به پوست سر‌تان بمالید، بگذارید تا ۱۵ دقیقه روی سرتان بماند و بعد با آب سرد آبکشی کنید. این روش تاثیر زیادی در از بین رفتن شوره سر دارد. به دلیل در دسترس بودن ترکیبات این مخلوط می توانید مکررا از این درمان آسان استفاده کنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل می‌تواند درمانی عالی برای شوره باشد. خاصیت ضد باکتریایی این روغن، آن را به راه حلی موثر برای برطرف کردن این معضل تبدیل می‌کند. علاوه بر این روغن نارگیل می‌تواند منبعی مغذی برای رشد و تقویت موها باشد. تنها کاری که باید بکنید، ۲ قاشق روغن نارگیل را به آرامی به سر انگشتانتان بزنید و بعد به همه سر خود مخصوصا کف سرتان بمالید؛ خوب روی سرتان ماساژ دهید و از شر شوره سر نجات پیدا کنید.

روغن بچه

روغن بچه دارای خاصیت ویژه آنتی باکتریایی و ضد قارچی و محافظ پوست سر است. به همین دلیل شما می‌توانید برای رفع شوره سر از این روغن استفاده کنید، مقداری از روغن را کف دستتان بمالید و بعد آن را روی موها و پوست سرتان ماساژ دهید و بدین شکل به تقویت و سلامت آنها کمک کنید. بعد با یک حوله سرتان را بپوشانید و بگذارید در طول شب روی سرتان بماند. روز بعد موها را آبکشی کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12567

افزودن نظر