آیا تزریق بوتاکس اعتیادآور است؟
۳۰ امرداد ۱۳۹۶

آیا تزریق بوتاکس اعتیادآور است؟

تزریق بوتاکس می‌تواند نتایج چشمگیر و قابل توجهی داشته باشد، اما افرادی که می‌خواهند وضعیت کلی پوست و چهره خودشان را از اساس تغییر بدهند، باید شیوه‌های درمانی منظم و برپایه حفظ وضعیت پوست را هم به برنامه خودشان اضافه کنند.


اگر جلسات بعدی تزریق بوتاکس را ادامه ندهم، پیرتر از قبل به نظر خواهم رسید؟ این سوال، یکی از سوال‌های رایجی است که بسیاری از مراجعه‌کنندگان می‌پرسند. پاسخ دکتر راوی جین (متخصص زیبایی و بنیان‌گذار کلینیک Riverbanks Wellness) به این سوال، چنین است: مطلقا نه! اگر فقط یک یا دو جلسه درمانی را گذرانده باشید، چهره شما بعد از مدتی مانند قبل از طی کردن این جلسات به نظر خواهد رسید. با این‌حال،‌ اگر این جلسات درمانی را طی ۲ تا ۳ سال به‌صورت مستمر و تحت نظر پزشک متخصص ادامه بدهید، ‌پوست شما نیز جوان‌تر از دوره شروع این درمان‌ها به نظر خواهد رسید، چون بعضی از شیوه‌های درمانی به جوان‌سازی مداوم پوست در طول زمان کمک می‌کنند.

اگر یک جلسه تزریق بوتاکس را انجام دهم، می‌توانم انتخاب‌های دیگری هم در آینده داشته باشم؟

پیش از هر چیز باید بپذیرید که پیری، یک روند اجتناب‌ناپذیر در زندگی انسان‌ها است و هیچ کدام از روش‌ها درمانی نمی‌توانند روند پیری را برای همیشه متوقف کنند. نشانه‌های پیری به‌طور مستمر درحال شکل‌گیری هستند و خودشان را در قالب این مشکلات نمایان می‌کنند: چین‌وچروک‌های پوستی، تغییر در حالت رنگدانه‌ها، از دست دادن انعطاف‌پذیری و کش‌سانی پوست، نازک شدن بافت‌های بدن مانند پوست، چربی‌ها، ‌عضله‌ها و استخوان‌ها. امروزه انواع مختلفی از شیوه‌های درمانی برای مقابله با مشکلات احتمالی در هر کدام از این بافت‌ها وجود دارند. انواع تزریق بوتاکس معمولا برای چین‌وچروک‌های پوستی شدید و فیلرهای پوستی نیز برای بافت‌های نازک‌شده و از دست دادن حجم چربی مناسب هستند.

چند بار می‌توان تزریق بوتاکس را تکرار کرد؟

تزریق بوتاکس می‌تواند نتایج چشمگیر و قابل توجهی داشته باشد، اما افرادی که می‌خواهند وضعیت کلی پوست و چهره خودشان را از اساس تغییر بدهند، باید شیوه‌های درمانی منظم و برپایه حفظ وضعیت پوست را هم به برنامه خودشان اضافه کنند. انواع مختلف بوتاکس معمولا هر ۳ یا ۴ ماه تکرار می‌شوند تا به نتایج پایدارتری برسند، درحالی که فیلرهای دِرمال معمولا هر ۶ تا ۱۲ ماه تکرار می‌شوند. همیشه و در هر مراجعه لازم نیست که بوتاکس فقط روی یک بخش مشخص تزریق شود، چون بخش‌های مختلف صورت براساس درجات مختلفی پیر می‌شوند. بنابراین، هدف اصلی شما از تزریق بوتاکس و تکرار آن در مراجعات بعدی، ‌باید رساندن وضعیت پوست به حالت مطلوب و کسب نتایج طبیعی باشد.

آیا تزریق بوتاکس اعتیادآور است؟

از منظر پزشکی، ترکیبات مورد استفاده در بوتاکس اصلا اعتیادآور نیستند. با این‌حال، تزریق بوتاکس مانند هر تجربه لذت‌بخش و هیجان‌انگیز دیگر، میل به تداوم و تکرار را در شما برانگیخته می‌کند. پس حس‌وحالی که بعد از تزریق بوتاکس شما را درگیر می‌کند، ‌می‌تواند به خرید یک کالای لوکس یا مراجعه به یک آرایشگاه خاص شبیه باشد.

متخصص زیبایی را چطور انتخاب کنیم؟

این‌که در انتخاب متخصص زیبایی برای تزریق بوتاکس فقط به گفته‌ها و شنیده‌های دوستان اکتفا کنیم، اصلا کار درستی نیست. همه ما با این نوع از بازاریابی‌ها آشنایی داریم و بعضا هم مشکلات مختلفی را به همین خاطر تجربه کرده‌ایم. بنابراین، همواره به افراد باتجربه و متخصص در این زمینه مراجعه کنید و اگر می‌خواهید از تجربه‌ها و توصیه‌های دوستان هم بهره‌مند شوید، می‌توانید وضعیت چهره خود آن‌ها و ادعاهای‌شان را مورد بررسی قرار بدهید. علاوه بر این، توجه داشته باشید که مساله فقط انتخاب متخصص زیبایی نیست، بلکه احساس شما بعد از پایان هر جلسه و رسیدگی پزشک مورد نظر به مشکلات احتمالی شما نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12506

افزودن نظر