تاثیر رژیم غذایی افراد بر عطر و بوی بدن آنها/ میوه بخورید تا بدن‌تان خوشبو شود
۲۹ امرداد ۱۳۹۶

تاثیر رژیم غذایی افراد بر عطر و بوی بدن آنها/ میوه بخورید تا بدن‌تان خوشبو شود

بالا بودن میزان استفاده از میوه‌ها و سبزی‌ها به‌طور قابل توجهی با شکل‌گیری عرق خوش‌بو و خوشایند در بدن همراه است. هرچه میزان استفاده از کربوهیدرات‌ها بیشتر شود، عرق بدن هم بوی زننده‌تر و ناخوشایندتری به خود می‌گیرد.


عطر و بویی که از بدن انسان‌ها پخش می‌شود، نقش مهمی در جذابیت آنان برای همدیگر ایفا می‌کند. یکی از مطالعات اخیر در همین زمینه نشان می‌دهد که رژیم غذایی افراد بر عطر و بوی بدن‌شان تاثیر می‌گذارد و مردانی که میوه و سبزی بیشتری می‌خورند، بدن خوش‌بوتری نسبت به دیگران دارند. گزارشی از این مطالعه در Evolution and Human Behavior منتشر شده است.

محققان دانشگاه مک‌کواری در این مطالعه متوجه شدند که به‌طور کلی، مردانی که سبزی و میوه زیادی در رژیم غذایی‌شان می‌گنجانند، برای انسان‌های دیگر جذاب‌تر هستند. همچنین، این افزایش جذابیت خصوصا در مقایسه با افرادی که میزان کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده در رژیم غذایی‌شان زیاد است، بیشتر نمایان می‌شود.

ظاهرا این روابط خاص و عجیب به تکامل کلی انسان‌ها در طول تاریخ مرتبط هستند. درواقع ‌ریشه این موضوع به دوران غارنشینی انسان‌ها برمی‌گردد که در آن، بوی بدن انسان به‌طور غریزی می‌توانست میزان سلامتی او را به همسرش نشان بدهد و حتی شانس زنده ماندن فرزندان‌شان را هم تخمین بزند.

دکتر یان استفان (پروفسور دانشگاه مک‌کواری) می‌گوید: «جالب است بدانید که بالاتر بودن میزان استفاده از میوه‌ها و سبزی‌ها به‌طور قابل توجهی با شکل‌گیری عرق خوش‌بو و خوشایند در بدن همراه است. داده‌های تغذیه‌ای ما نشان می‌دهند که حتی مصرف چربی، گوشت قرمز، تخم‌مرغ و پنیر توفو نیز با عرق خوش‌بوتر و خوشایندتر همراه است، اما هرچه میزان استفاده از کربوهیدرات‌ها بیشتر شود، عرق بدن هم بوی زننده‌تر و ناخوشایندتری به خود می‌گیرد».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12500

افزودن نظر