چطور در خانه، ظاهر زیباتری داشته باشیم؟/ راهنمای خودآرایی در منزل
۱۸ امرداد ۱۳۹۶

چطور در خانه، ظاهر زیباتری داشته باشیم؟/ راهنمای خودآرایی در منزل

خیلی اوقات، بعضی از قسمت‌های بدن مانند ناخن‌های پاها و دست‌ها، یا موهای بدن، بدون توجه رها می‌شوند. با این‌حال، همین قسمت‌های ظاهرا بی‌اهمیت واقعا برای حفظ آراستگی زنان مهم هستند.


معمولا گفته می‌شود که نحوه ظاهر و پوشش ما، تاثیر زیادی بر احساسات و اعتمادبه‌نفس ما باقی می‌گذارد. از همین منظر، خودآرایی زنان در خانه نیز هم برای روحیه آنان و هم برای ظاهرشان مهم است. درواقع، زنان نباید فکر کنند که نحوه آراستگی، پوشش و ظاهرشان در خانه هیچ اهمیتی ندارد.

آراستگی چیست؟

آراستگی صرفا به حفظ پاکیزگی یا حمام منظم محدود نمی‌شود، بلکه با مراقبت از تمامی قسمت‌های بدن معنا پیدا می‌کند، آن هم به‌طوری که بهداشت شخصی هر فرد و نحوه زندگی او را منعکس کند. بنابراین، داشتن ظاهر خوشایند و جذاب فقط با استفاده از لوازم آرایش به‌دست نمی‌آید. همه زنان می‌توانند با کمک ترفندهای راهنمای زیر که واقعا ساده هستند، به آراستگی بهتر خودشان در خانه کمک کنند:

انتخاب‌های درست

خودآرایی درست و مناسب می‌تواند با خرید وسایل مورد نیاز و ضروری شروع شود. از طرف دیگر، همه ما می‌دانیم که بسیاری از زنان اساسا عادت کرده‌اند که همه وسایل مورد نیازشان را در دسترس داشته باشند. بنابراین، خرید این محصولات می‌تواند گام خوبی برای شروع باشد: شوینده بدن، صابون صورت، محصولات مراقب از پوست صورت و بدن، حوله، عطر و... .

موها

موهای بلند همیشه انتخاب مناسبی برای همه زنان نیستند. متاسفانه بسیاری از زنان، موهای خودشان را بدون هیچ دقتی بلند می‌کنند، فقط به‌خاطر این‌که باور دارند موی کوتاه برای زنان مناسب نیست یا رشد دوباره موها خیلی سخت پیش می‌رود.

با این‌حال، واقعیت این است که زنان برای تقویت رشد موها باید به‌طور منظم موهای خودشان را مرتب کنند. تغییر دادن مدل موها نیز واقعا برای شروع خودآرایی فوق‌العاده است. مخصوصا زنانی که موهای با کیفیتی ندارند، می‌توانند از مدل‌های متفاوت برای آراستن موهای خودشان کمک بگیرند.

علاوه بر این‌ها، اگر احساس می‌کنید که بعضی از مدل‌موها برای شخصیت شما مناسب‌تر هستند، پس هرچه زودتر طرح خودتان را اجرا کنید. به‌طور کلی، داشتن موهای زیبا و خاص می‌تواند جذابیت و جلوه متفاوتی به ظاهر شما بدهد.

تغییر برنامه روزمره

بخش مهمی از ظاهر شما، به نحوه زندگی‌تان بستگی دارد. فرقی نمی‌کند که کارمند هستید یا خانه‌دار، چون جدی گرفتن اصولی مانند ورزش منظم و تغذیه مناسب (سرشار از میوه‌ها و سبزی‌ها) واقعا برای همه زنان مهم است. در ضمن، نوشیدن آب به‌مقدار زیاد و عادت‌های سالم دیگر مانند مدیتیشن هم می‌توانند شفافیت و درخشندگی چهره شما را بیشتر کنند.

فراموش نکردن چیزهای کوچک

خیلی اوقات، بعضی از قسمت‌های بدن مانند ناخن‌های پاها و دست‌ها، یا موهای بدن، بدون توجه رها می‌شوند. با این‌حال، همین قسمت‌های ظاهرا بی‌اهمیت واقعا برای حفظ آراستگی زنان مهم هستند. بنابراین، شما باید روزانه به این مسائل کوچک رسیدگی کنید و حفظ کیفیت قسمت‌های مختلف بدن را جدی بگیرید.

بهبود وضعیت ظاهری

با این‌که آرایش زیاد، کلید اصلی برای داشتن چهره زیبا و جذاب نیست، اما استفاده نکردن از لوازم آرایشی هم انتخاب مناسبی محسوب نمی‌شود. استفاده نسبی از خط چشم، رژ لب و عطر واقعا می‌تواند برای شما مفید و موثر باشد.

همچنین، انتخاب لباس‌های مناسب هم باید جدی گرفته شود. بعضی از افراد، بدترین لباس‌های ممکن را برای خانه انتخاب می‌کنند، درحالی که چنین کاری واقعا به جلوه‌های ظاهری‌شان آسیب می‌رساند. همه افراد خانواده،‌ خصوصا زنان، باید بپذیرند که در خانه هم باید از لباس‌های زیبا و مرغوب استفاده کنند.

توجه داشته باشید که هر کدام از اعضای خانواده، ازجمله زنان در نقش همسر یا مادر، با استفاده از این ترفندها هم به تقویت عزت نفس خودشان کمک می‌کنند و هم به اعضای دیگر خانواده انگیزه می‌دهند. از طرف دیگر، خانواده‌هایی که انگیزه بیشتری برای فعالیت و زندگی دارند،‌ اعتمادبه‌نفس اعضای خانواده را تقویت می‌کنند و باعث ارتقای زندگی همدیگر می‌شوند. درواقع، همه اعضای خانواده بر همدیگر تاثیر می‌گذارند و از همدیگر تاثیر می‌گیرند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12455

افزودن نظر