شمع کیک تولد را فوت نکنید!
۱۵ امرداد ۱۳۹۶

شمع کیک تولد را فوت نکنید!

فوت کردن شمع‌های کیک تولد می‌تواند میزان باکتری‌های روی کیک را ۱۴۰۰ درصد بیشتر کند. درواقع، فوت کردن شمع‌ها می‌تواند میکروب‌های دهان را مستقیما به لایه فوقانی کیک انتقال بدهد و به این مشکل منجر شود.


فوت کردن شمع‌های کیک تولد، یکی از سنت‌های کهن و دوست‌داشتنی است که بسیاری از ما به آن علاقه داریم و هر سال تکرارش می‌کنیم. با این‌حال، محققان به یافته‌های تازه‌ای درباره این سنت دست پیدا کرده‌اند که شاید ما را به تجدید نظر درباره آن وادار کند.

طبق گزارش Journal of Food Research، این مطالعه نشان می‌دهد که فوت کردن شمع‌های کیک تولد می‌تواند میزان باکتری‌های روی کیک را ۱۴۰۰ درصد بیشتر کند. درواقع، فوت کردن شمع‌ها می‌تواند میکروب‌های دهان را مستقیما به لایه فوقانی کیک انتقال بدهد و به این مشکل منجر شود.

محققان دانشگاه کلمسون در این مطالعه، یک لایه کیک را روی فویل قرار دادند و بعد هم شمع‌های تولد را روی آن گذاشتند. آنان در ادامه برای تحریک بزاق دهان، از افراد شرکت‌کننده در این مطالعه خواستند تا یک تکه پیتزا بخورند و بعد شمع روی کیک را فوت کنند.

در مرحله بعدی، محققان تصمیم گرفتند که لایه فوقانی کیک را با کمک آب استریل‌شده رقیق کنند و آن را در شرایط مناسب برای رشد باکتری‌ها قرار بدهند. یافته‌های نهایی نشان دادند که فوت کردن شمع‌های کیک تولد، به‌طور میانگین، میزان باکتری‌های روی کیک را ۱۴ برابر نسبت به حالت عادی افزایش می‌دهد. حتی در یک مورد هم محققان متوجه شدند که میزان باکتری‌های روی کیک، ۱۲۰ برابر بیشتر شده است.

با این‌که محققان در بخش نتیجه‌گیری مطالعه اعلام کردند که احتمال انتقال باکتری‌های دهانی به شمع‌های روی کیک تولد زیاد است، اما چنین مساله‌ای نباید شما را از خوردن کیک تولد منصرف کند.

دکتر پل داوسون (از مسئولان این مطالعه) می‌گوید: «از منظر من، این مشکل واقعا مهم و خطرناک نیست. درواقع، اگر شما ۱۰۰ هزار بار هم این کار را انجام بدهید، باز هم شانس ابتلا به بیماری واقعا در سطح حداقلی باقی می‌ماند».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12438

افزودن نظر