آشنایی با ترکیبات طبیعی برای داشتن گونه‌های چاق و برجسته
۰۷ امرداد ۱۳۹۶

آشنایی با ترکیبات طبیعی برای داشتن گونه‌های چاق و برجسته

بذر شنبلیله، یکی از ترکیبات غنی از مواد مغذی است که می‌تواند گونه‌های شما را لطیف‌تر و پُرتر کند. درواقع، این بذر حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ویتامین‌های مهمی است که در ترمیم چین‌وچروک‌ها و افتادگی پوست موثر هستند.


خیلی از افراد لاغر یا کسانی که رژیم کاهش وزن دارند، دلشان می‌خواهد که صورت، مخصوصا گونه‌های برجسته و پُری داشته باشند. آیا می‌دانید که برخی از ترکیبات طبیعی در پُرتر نشان دادن و برجسته‌تر کردن گونه‌ها تاثیر به سزایی دارند؟ در ادامه این مطلب با مهم‌ترین و تاثیرگذارترین این محصولات آشنا می‌شویم.

آلوئه‌ورا

مقداری از ژل آلوئه‌ورا را بردارید و مستقیما روی گونه‌ها بگذارید. بعد با استفاده از نوک انگشتان و حرکات دایره‌وار آرام، این ژل را روی گونه‌ها بمالید. این ماساژ باید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ادامه پیدا کند. در ضمن، برای این‌که در عرض یک هفته بتوانید گونه‌های خودتان را برجسته کنید، باید استفاده از ژل آلوئه‌ورا را حداقل ۳ بار در روز تکرار کنید.

خمیر سیب

سیب دارای ترکیبات طبیعی و ویژه‌ای است که می‌توانند در عرض یک هفته، گونه‌های شما را پُرتر و برجسته‌تر سازند. یک تکه سیب تازه بردارید و بعد آن را به‌خوبی له کنید تا به خمیر سیب تبدیل شود. حالا باید خمیر سیب را روی گونه‌ها بمالید. این خمیر باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی گونه‌ها باقی بماند و بعد با آب شسته شود. سیب سرشار از مواد مغذی مهم است و می‌توان از آن برای تقویت تمامی قسمت‌های صورت استفاده کرد.

بذر شنبلیله

بذر شنبلیله، یکی از ترکیبات غنی از مواد مغذی است که می‌تواند گونه‌های شما را لطیف‌تر و پُرتر کند. درواقع، این بذر حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ویتامین‌های مهمی است که در ترمیم چین‌وچروک‌ها و افتادگی پوست موثر هستند. شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری از بذر شنبلیله را درون آب بریزید و بگذارید تا صبح باقی بماند. صبح روز بعد باید بذرها را درون آب خُرد کنید تا به خمیر تبدیل شود. در انتها نیز خمیر حاصل‌شده را روی گونه‌ها بمالید. این خمیر باید تا زمان خشک شدن روی گونه‌ها باقی بماند و بعد با استفاده از آب شسته شود.

روغن زیتون

۴ تا ۵ قطره از روغن زیتون را روی گونه‌ها بریزید و گونه‌ها را به‌خوبی ماساژ بدهید تا روغن زیتون کاملا به درون لایه‌های پوستی نفوذ کند. این ماساژ باید ۵ دقیقه ادامه پیدا کند و بعد برای ۳۰ دقیقه روی گونه‌ها باقی بماند. در پایان، روغن اضافی را با استفاده از پنبه تمیز کنید و گونه‌ها را با آب بشویید. روغن زیتون، سرشار از مواد مغذی است و می‌تواند برای داشتن گونه‌های پُرتر و عاری از چین‌وچروک موثر باشد. برای کسب بهترین نتیجه، باید این فرآیند را ۲ بار در روز تکرار کنید.

شیر و عسل

هم شیر و هم عسل برای پوست فوق‌العاده هستند و با توجه به این‌که پوست را به‌خوبی تغذیه می‌کنند، نقش موثری در برجسته‌‌سازی و پُرسازی گونه‌ها دارند. برای این‌که در عرض یک هفته بتوانید گونه‌های خودتان را برجسته و پُر کنید، ترکیب شیر و عسل واقعا موثر است. ابتدا باید ۴ قاشق شیر سرد را با یک قاشق عسل خالص مخلوط کنید. بعد خمیر حاصل‌شده را با حرکات دایره‌ای و آرام روی گونه‌ها ماساژ بدهید. این خمیر باید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت باقی بماند و بعد با آب شسته شود. تکرار این کار به اندازه ۲ بار در روز برای کسب بهترین نتیجه، ضروری است.

روغن نارگیل

روغن نارگیل، ماده غذایی دیگری است که برای برجسته‌سازی گونه‌ها مفید است. این روغن، اسیدهای چرب زنجیره‌کوتاهی دارد که به‌راحتی توسط پوست جذب می‌شوند. شما باید روغن نارگیل فرابکر را در حالت نسبتا گرم (نه داغ) روی گونه‌ها ماساژ بدهید. تکرار این ماساژ به‌صورت روزانه و در صبح و شب تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. البته فراموش نکنید که بعد از ۳۰ دقیقه، حتما صورت خودتان را بشویید.

آب گل رُز و گلیسرین

گلیسرین، ترکیب مرطوب‌ساز فوق‌العاده‌ای است و این توانایی را دارد که پوست را به‌طور طبیعی سفت کند. شما باید ۴ تا ۵ قطره از گلیسرین را با ۲ قطره از آب گل رُز ترکیب کنید و بعد این ترکیب را روی گونه‌ها بمالید. گلیسرین و آب گل رُز باید حداقل یک ساعت روی گونه‌ها باقی بمانند و بعد از گذشت این مدت هم گلیسرین اضافی با کمک پنبه تمیز شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12409

افزودن نظر