چطور با آرایش هم طبیعی به نظر برسیم؟
۲۷ تیر ۱۳۹۶

چطور با آرایش هم طبیعی به نظر برسیم؟

بهترین آرایش پایه را انتخاب کنید. برای داشتن شفاف‌ترین و طبیعی‌ترین چهره، بعد از کانسیلر سراغ مرطوب‌کننده رنگی بروید. در این مرحله باید از اسفنج آرایشی برای پخش کردن این ترکیبات در زیر خط چانه کمک بگیرید.


با توجه به ریتم سریع زندگی در جهان امروزی، ‌بسیاری از زنان به دنبال نکات آرایشی خاصی می‌گردند که هم سریع و آسان باشند، و هم آنان را طبیعی جلوه بدهند. آرایش طبیعی صورت، بیشتر از هر چیز دیگری، یعنی انتخاب رنگ‌ها و محل استفاهد از آن‌ها.

هلگا سارت (از کارشناسان حوزه آرایش) می‌گوید: «استفاده از لوازم آرایش در راستای داشتن چهره طبیعی، هم آسان است و هم به تمرین نیاز دارد». اگر شما هم می‌خواهید که از لوازم آرایش برای داشتن چهره طبیعی استفاده کنید، می‌توانید از نکات آرایشی زیر کمک بگیرید:

۱. اولین و مهم‌ترین نکته این است: با تمیز کردن و مرطوب‌سازی صورت شروع کنید. انگار که بوم نقاشی را برای شروع نقاشی آماده می‌کنید!

۲. از کانسیلر برای پوشش دادن صورت کمک بگیرید. به‌گفته خانم سارت، «برای پنهان کردن نقص‌ها بدون افزودن رنگ، از کانسیلرهایی استفاده کنید که رنگ پایه زرد داشته باشند». در ضمن، کانسیلر باید یک درجه از مرطوب‌کننده یا فونداسیون روشن‌تر باشد. ابتدا کانسیلر را به‌صورت نقطه‌نقطه روی صورت بزنید تا نقاط اصلی را تعیین کنید و بعد با کمک اسفنج آرایشی، کانسیلر را در تمام سطوح صورت پخش کنید.

۳. بهترین آرایش پایه را انتخاب کنید. برای داشتن شفاف‌ترین و طبیعی‌ترین چهره، بعد از کانسیلر سراغ مرطوب‌کننده رنگی بروید. در این مرحله باید از اسفنج آرایشی برای پخش کردن این ترکیبات در زیر خط چانه کمک بگیرید.

۴. اگر می‌خواهید که بافت متناسب با صورت خودتان را برای داشتن چهره طبیعی پیدا کنید، باید لوازم آرایش مختلف و ترکیبات مختلف را امتحان کنید. همچنین، کرم یا مایع فونداسیون (زیرسازی) خودتان را باید با کرم پوست یا مرطوب‌کننده برای ایجاد یک آرایش سبک‌تر و ملایم‌تر ترکیب کنید.

۵. برای آرایش چشم‌ها، از رنگ‌های خنثی استفاده کنید و خط چشم را هم کنار بگذارید. ریمل خاکستری یا قهوه‌ای، و سایه چشم صورتی،‌ گزینه‌های مناسبی هستند. اگر هم از خط چشم استفاده کردید، طیف رنگ‌های قهوه‌ای و خاکستری را به‌جای سیاه انتخاب کنید.

۶. از رنگ‌های سبُک برای لب‌ها استفاده کنید. درواقع، ‌رنگ انتخابی شما برای لب‌ها باید به رنگ طبیعی آن‌ها کاملا نزدیک باشد. به‌علاوه، از خط لب هم نباید استفاده کنید.

۷. از رُژگونه به‌درستی استفاده کنید. توجه داشته باشید که پخش کردن صحیح رُژگونه روی گونه‌ها، راز اصلی استفاده از این ابزار آرایشی است. برای این کار بهتر است که سراغ انواع کرم‌مانند یا پودری بروید که کاربرد راحت و موثری دارند. برای این‌که چهره شما کاملا طبیعی به نظر برسد، از رُژگونه‌هایی استفاده کنید که رنگ‌شان به رنگ طبیعی گونه‌ها نزدیک باشند.

۸. همیشه آرایش خودتان را زیر نور طبیعی بررسی کنید تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12376

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر