4 نکته‌ای که زنان بالای 40 سال باید درباره موهای خود بدانند
۱۹ تیر ۱۳۹۶

۴ نکته‌ای که زنان بالای ۴۰ سال باید درباره موهای خود بدانند

مراقبت صحیح از موها می‌تواند اثرات ناشی از افزایش سن را پوشش بدهد. بنابراین، جدی گرفتن مراقبت از موها بعد از ۴۰ سالگی، اهمیت بیشتری نسبت به قبل پیدا می‌کند.


موهای زنان بعد از ۴۰ سالگی، دقیقا مثل پوست آنان، تغییرات مختلفی را تجربه می‌کنند که فقط به سفید شدن موها محدود نمی‌شوند. اگر می‌خواهید با این تغییرات مقابله کنید، باید با مهم‌ترین نکات در این زمینه آشنایی داشته باشید.

گزینه‌های زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارند

بسیاری از زنان تصور می‌کنند که اگر موهای‌شان شروع به سفید شدن کند، فقط دو انتخاب پیش رو دارند: یا رنگ جدید موهای‌شان را بپذیرند یا از رنگ کردن موها به‌صورت دائمی برای پنهان کردن موهای سفید استفاده کنند. با این‌حال، روش‌های دیگری هم برای رنگ کردن موها وجود دارند که معمولا بسیاری از زنان چیزی درباره آن‌ها نمی‌دانند یا حاضر به ریسک کردن نیستند.

کریستل لانکوویست (از فعالان و کارشناسان حوزه آرایش) می‌گوید: «مراجعه‌کنندگان بالای ۴۰ سال من، یک نگرانی اصلی دارند: رشد دوباره موهای سفید. آنان از این موضوع واقع رنج می‌برند. با این‌حال، برای این‌که رشد دوباره موهای سفید را به تاخیر بیندازیم، می‌توانیم از روش‌های متفاوتی برای رنگ کردن موها یا از محصولات خاص استفاده کنیم. برای مثال، می‌توان تارهای سفید مو را روشن‌تر از تارهای دیگر کرد و از این طریق، رشد دوباره آن‌ها را از چشم دیگران دور نگه داشت. روش‌های رنگ کردن مدرن نیز برای پوشش دادن موهای سفید طراحی شده‌اند و این موها را بهتر پنهان می‌کنند».

بافت موهای شما با افزایش سن تغییر خواهد کرد

ساختار و بافت موها، همراه با افزایش سن دچار تغییر می‌شود. پس این اتفاق اصلا غیرطبیعی نیست. هرچه سن ما بالاتر می‌رود، موها نیز رطوبت طبیعی خودشان را بیشتر از دست می‌دهند و همین روند می‌تواند حالت‌هایی مثل خشکی، شکنندگی و دل‌مردگی را در موها ایجاد کند. محصولاتی مانند روغن مو یا ماسک مو، بهترین گزینه‌ها برای مقابله با خشکی یا کم‌آبی موها هستند که امروزه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

داشتن موهای بلند، محدودیت سنی ندارد

بعضی از زنان فکر می‌کنند که داشتن موهای بلند برای زنان بالای ۴۰ سال مناسب نیست، اما چنین تصوری واقعیت ندارد. درواقع، این تصور عامیانه همواره وجود داشته است که موهای بلند، سن زنان را بیشتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد. با این‌حال، داشتن موهای بلند براساس هیچ محدودیتی سنی‌ای تعیین نمی‌شود و کوتاه کردن موها لزوما نمی‌تواند زنان را جوان‌تر از سن واقعی خودشان نشان بدهد.

مراقبت از موها را کاملا جدی بگیرید

مراقبت صحیح از موها می‌تواند اثرات ناشی از افزایش سن را پوشش بدهد. بنابراین، جدی گرفتن مراقبت از موها بعد از ۴۰ سالگی، اهمیت بیشتری نسبت به قبل پیدا می‌کند. پس اگر متوجه شدید که موهای‌تان نازک یا کم‌پشت شده‌اند (خصوصا بعد از یائسگی)، حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شامپوها یا روش‌های درمانی لازم را برای شما تجویز کند. روغن رزماری هم برای مقابله با ریزش موها فوق‌العاده است و کاربرد خیلی راحتی دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12340

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر