با این 5 خطا در استفاده از رژگونه، پیرتر به نظر خواهید رسید!
۱۲ تیر ۱۳۹۶

با این ۵ خطا در استفاده از رژگونه، پیرتر به نظر خواهید رسید!

اگر پوست شما از نوع چرب است، باید سراغ رژگونه‌های پودری بروید، چون تاثیر مات‌کننده‌ای برای پوست‌های چرب دارند و هرگونه چربی اضافی را جذب می‌کنند. بلاشرهای کرمی نیز برای پوست‌های خشک‌تر مناسب هستند و تاثیر بهتری برجا می‌گذارند.


استفاده از بلاشر (رژگونه)، فورا رنگ و درخشش خاصی به صورت می‌دهد و به همین دلیل، بسیاری از زنان معتقدند که رژگونه را باید به‌عنوان یکی از اجزای ضروری آرایش در نظر گرفت. با این‌حال، اگر رژگونه را به‌درستی استفاده نکنید، می‌تواند حالت بدی روی صورت شما به‌وجود بیاورد و حتی شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان بدهد. در ادامه با اشتباهات رایج در استفاده از بلاشر و نحوه اصلاح آن‌ها آشنا می‌شویم.

رنگ مناسب را انتخاب نمی‌کنید

قبل از هر اقدامی، حتما به رنگ پوست خودتان توجه کنید، چون رنگ بلاشر باید با توجه به رنگ پوست هر فرد انتخاب شود. با این‌حال، طیف‌های ملایم و کم‌رنگ صورتی و سرخ،‌ بیشتر از رنگ‌های دیگر به‌عنوان بلاشر کاربرد دارند. اگر پوست شما مایل به حالت سبزه است، می‌توانید از طیف‌های شبیه به رنگ هلو یا زردآلو هم استفاده کنید. طیف‌های نزدیک به رنگ نارنگی هم برای پوست‌های تیره فوق‌العاده‌اند. در ضمن، حتما در انتخاب رژ لب نیز دقت لازم را داشته باشید و رژ لب را قبل از بلاشر استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هماهنگی بین رژ لب و بلاشر را راحت‌تر تنظیم کنید.

رژگونه را در محل مناسب به کار نمی‌برید

برای این‌که بلاشرهای کرم یا مایع بتوانند بهترین عملکرد خودشان را به نمایش بگذارند، باید همواره بلاشر را دقیقا روی سیب گونه‌ها به کار ببریم. البته این بخش از صورت همراه با افزایش سن ضعیف می‌شود و تقریبا از بین می‌رود، اما در این وضعیت هم باید بلاشر را کمی بالاتر از استخوان گونه‌ها به کار ببرید تا تاثیر آن را تقویت کنید.

فرمول متناسب با نوع پوست خودتان را انتخاب نمی‌کنید

اگر پوست شما از نوع چرب است، باید سراغ رژگونه‌های پودری بروید، چون تاثیر مات‌کننده‌ای برای پوست‌های چرب دارند و هر گونه چربی اضافی را جذب می‌کنند. بلاشرهای کرمی نیز برای پوست‌های خشک‌تر مناسب هستند و تاثیر بهتری برجا می‌گذارند. البته اگر خطوط زیادی در اطراف چشم شما وجود دارد، نباید بلاشرهای پودری را انتخاب کنید، چون حالت تکه‌تکه روی صورت پیدا می‌کنند و باعث می‌شوند که پیرتر از حالت عادی به نظر برسید. به همین دلیل، افراد دارای پوست پیر باید از ژل‌ها یا کرم‌های بلاشر و به مقدار کم استفاده کنند.

در استفاده از بلاشر زیاده‌روی می‌کنید

ما با این هدف از بلاشرها استفاده می‌کنیم که درخشش و طراوت «طبیعی» به پوست صورت بدهند، نه این‌که غیرطبیعی به نظر برسند. استفاده بیشتر از بلاشر درحین آرایش کردن واقعا وسوسه‌برانگیز است، اما این کار معمولا به فاجعه ختم می‌شود. بنابراین، موقع استفاده از بلاشر کاملا آرامش خود را حفظ کنید و در صورت لزوم، بلاشر را به‌صورت تدریجی به صورت اضافه کنید تا نتیجه دلخواه را به دست بیاورید.

ماده بلاشر را به‌اندازه کافی مخلوط نمی‌کنید

اگر بلاشر پودری در خانه دارید، از براش‌های کوچک و چسبناک برای استفاده از آن کمک نگیرید. براش‌های پرزدار بزرگ، برای این بلاشرها مناسب‌تر هستند. بهترین راه برای استفاده از انواع کرمی هم مخلوط کردن ماده بلاشر با کمک انگشتان دست است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12302

افزودن نظر