با خوردن این 10 خوراکی لاغر شوید!
۱۱ امرداد ۱۳۹۶

با خوردن این ۱۰ خوراکی لاغر شوید!

انواع سیب‌ها به کاهش وزن ما کمک می‌کنند و این اثرگذاری بیشتر از همه به آب زیاد موجود در آن‌ها ارتباط دارد. ویژگی دیگر سیب‌ها این است که هم فیبر محلول و هم فیبر غیرمحلول دارند که هر دو از بالا رفتن قند خون به‌طور قابل توجهی جلوگیری می‌کنند. 


بعضی از مواد غذایی می‌توانند به کاهش وزن ما کمک کنند، چون احساس سیری بیشتری نسبت به انواع دیگر به‌وجود می‌آورند و باعث می‌شوند که در طول روز کمتر به مصرف خوراکی‌های مختلف تمایل پیدا کنیم. لیست زیر، ۱۰ مورد از بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن را به شما معرفی می‌کند که حاوی ویتامین‌ها، املاح و مواد مغذی مهمی نیز هستند.

سیب

انواع سیب‌ها به کاهش وزن ما کمک می‌کنند و این اثرگذاری بیشتر از همه به آب زیاد موجود در آن‌ها ارتباط دارد. ویژگی دیگر سیب‌ها این است که هم فیبر محلول و هم فیبر غیرمحلول دارند که هر دو از بالا رفتن قند خون به‌طور قابل توجهی جلوگیری می‌کنند. همین افزایش ناگهانی قند خون است که هوس‌های غذایی مختلف را به‌وجود می‌آورد. ماده مغذی مهم دیگری که در سیب‌ها وجود دارد، کوئرستین است. کوئرستین به محافظت از ما در مقابل انواع سرطانها کمک می‌کند، آسیب‌های ناشی از کلسترول خون بالا را کاهش می‌دهد و ریه‌ها ما را تقویت می‌سازد.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ، منبع فوق‌العاده‌ای برای دریافت پروتئین است و خوش‌بختانه، دریافت پروتئین به ما کمک می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنیم. یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of the American College of Nutrition نشان می‌دهد که اگر افراد دو عدد تخم‌مرغ در وعده صبحانه بخورند، در طول روز تقریبا ۴۰۰ کالری کمتر مصرف می‌کنند.

گل‌کلم

گلم‌کلم حاوی سولفورافان است که به‌عنوان یکی از مواد مغذی ضدسرطان شناخته می‌شود. به‌علاوه، فولات و ویتامین C هم دارد که هر دو می‌توانند برای کاهش وزن مفید باشند. افزایش مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C، یکی از ترفندهایی است که میزان چربی‌سوزی را درحین فعالیت‌های ورزشی بیشتر می‌کند.

ماست کم‌چرب

کلسیم و مواد مغذی دیگری که در محصولات لبنی کم‌چرب وجود دارند، فرآیند چربی‌سازی را در بدن آهسته‌تر می‌کنند. از طرف دیگر، همین محصولات لبنی کم‌چرب مانند ماست کم‌چرب، توانایی چربی‌سوزی را در بدن (خصوصا در ناحیه شکم) افزایش می‌دهند.

جو دوسر

محققان دانشگاه برکلی به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن صبحانه حاوی جو دوسر می‌تواند به لاغر شدن ما کمک کند. یافته‌های آنان نشان می‌دهند که مصرف جو دوسر (یا انواع دیگر غلات پخته‌شده) در وعده صبحانه، شاخص توده بدن (BMI) را خیلی بیشتر از مواد غذایی دیگر پایین می‌آورد.

بادام‌زمینی

محققان دانشگاه پوردو می‌گویند که ترکیب کردن پروتئین با چربی‌های سالم و مواد مغذی موجود در بادام‌زمینی، احساس سیری مطلوبی را ایجاد می‌کند. در ضمن، افرادی که بادام‌زمینی غیرشور مصرف می‌کنند، میزان کالری‌های مصرفی را در طول روز کاهش می‌دهند.

سوپ

اضافه کردن غذاهای آبکی به رژیم غذایی، تاثیر بهتری نسبت به مصرف آب به‌تنهایی دارد و احساس سیری بهتری ایجاد می‌کند. آب موجود در انواع سوپ‌ها، هم کالری اضافی وارد بدن نمی‌کنند و هم احساس سیری مطلوبی به‌وجود می‌آورند.

ماهی

بسیاری از محققان معتقدند که ماهی، در رده‌بندی سیرکننده‌ترین مواد غذایی، یکی از بهترین رتبه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. اگرچه علت اصلی این سیرکنندگی ماهی هنوز روشن نیست، اما محققان سوئدی می‌گویند که این اثرگذاری بیشتر از هر چیز دیگری می‌تواند به طعم خاص و قوی ماهی ارتباط داشته باشد.

بلغور

بلغور، یکی از اشکال گندم کامل است که مقدار زیادی فیبر دارد. بنابراین، مصرف بلغور از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کند و سرعت فرآیندهای هضم را هم در دستگاه گوارش افزایش می‌دهد.

سالاد

انواع سالادها (البته بدون سس) می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند. شما می‌توانید انواع سبزی‌های تازه، حبوبات پخته‌شده و پروتئین‌های بدون چربی را در قالب سالاد مصرف کنید. هر کدام از این ترکیبات، نقش جداگانه‌ای در کمک به کاهش وزن بر عهده دارند، اما وقتی که با همدیگر ترکیب می‌شوند، اثرگذاری قابل توجهی را به نمایش می‌گذارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12274

افزودن نظر