تاثیر ماه تولد بر سلامتی افراد/ متولدین شهریور، کمتر از همه بیمار می‌شوند

تاثیر ماه تولد بر سلامتی افراد/ متولدین شهریور، کمتر از همه بیمار می‌شوند

ماه تولد افراد واقعا می‌تواند در ابتلا به بعضی از بیماری‌ها تاثیرگذار باشد. این اثرگذاری می‌تواند به چند عامل مهم بستگی داشته باشد: تغییرات در سطح اشعه‌های UV، ویتامین D، ویروس‌ها و رشد جنینی.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که ماه تولد می‌تواند در تعیین این‌که افراد به کدام بیماری‌ها مبتلا می‌شوند،‌ نقش داشته باشد. گزارشی از این مطالعه در Medicina Clinica منتشر شده است.

دانشمندان دانشگاه آلیکانته در این مطالعه، نموداری از ۲۷ بیماری مزمن تهیه کردند و درنهایت به این نتیجه رسیدند که ماه تولد افراد واقعا می‌تواند در ابتلا به بعضی از بیماری‌ها تاثیرگذار باشد. آنان معتقدند که این اثرگذاری می‌تواند به چند عامل مهم بستگی داشته باشد: تغییرات در سطح اشعه‌های UV، ویتامین D، ویروس‌ها و رشد جنینی.

یافته‌های آنان نشان می‌دهند که نوزادان پسری که در ماه مرداد متولد می‌شوند، ۲ برابر بیشتر از دیگران با خطر ابتلا به آسم مواجه هستند. نوزادان پسر متولد شهریور نیز با خطر ۳ برابری ابتلا به مشکلات تیروئیدی مواجه می‌شوند. نکته جالب بعدی این‌که نوزادان دختر متولد خرداد کمتر به میگرن و مشکلات ناشی از یائسگی مبتلا می‌شوند.

به‌گفته محققان، نوزادان متولد شهریور به‌طور کلی با کمترین خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مواجه هستند. آنان می‌گویند که تفاوت بین ماه‌های سال می‌تواند به بیماری‌های فصلی هم ارتباط داشته باشد، چون بعضی از آن‌ها دقیقا مکانیسم دفاعی بدن را تقویت می‌کنند و بعضی از آن‌ها نیز به این مکانیسم آسیب می‌رسانند. در ضمن، تماس با نور خورشید (و درنتیجه دریافت ویتامین D) در ماه‌های اولیه زندگی هم می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12268

افزودن نظر