زندگی روستایی شانس ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد؟!/ قدم زدن در فضای سبز را فراموش نکنید
۰۱ تیر ۱۳۹۶

زندگی روستایی شانس ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد؟!/ قدم زدن در فضای سبز را فراموش نکنید

زندگی روستایی می‌تواند علاوه بر شادابی ناشی از گذران وقت در منطقه‌ای با آب و هوای بهتر، شانس داشتن زندگی سالم‌تر را هم برای ما فراهم کند. شانس مرگ بر اثر سرطان در میان بیماران روستایی نسبت به بیماران شهری، حدود ۲۹ درصد کمتر است.


اگر برای زندگی در حومه شهرها و مکان‌های بکر دور از شهر دنبال دلیل می‌گردید، باید بدانید که این دلایل بی‌پایان هستند: هوای پاک، مناظر زیبا، استرس کمتر و... . با این‌حال، محققان توانسته‌اند به دلیل مهم‌تر و جدی‌تری دست پیدا کنند که اهمیت زندگی در خارج از شهر را افزایش می‌دهد.

براساس این مطالعه، زندگی در خارج از شهر می‌تواند خطر مرگ بر اثر سرطان را کمتر کند. گزارشی از این مطالعه در British Journal of General Practice منتشر شده است.

محققان دانشگاه آبردین در این مطالعه، وضعیت ۹۲۶ نفر از مردم اسکاتلند را مورد بررسی قرار دادند که همگی به سرطان روده مبتلا بودند و درنهایت متوجه شدند که شانس مرگ بر اثر سرطان در میان بیماران روستایی نسبت به بیماران شهری حدود ۲۹ درصد کمتر است.

با این‌حال، این موضوع هم روشن شد که بیماران ساکن در مناطق حومه‌ای یا روستایی با علائم نگران‌کننده بیشتری مواجه می‌شوند، اما لزوما مراحل پیشرفته‌تر سرطان را تجربه نمی‌کنند.

این محققان در بخش دیگری از مطالعه خودشان متوجه شده‌اند که اگر بیماران سرطانی روزانه فقط ۲۵ دقیقه پیاده‌روی کنند، می‌توانند خطر مرگ بر اثر سرطان را تا ۵۰ درصد کاهش بدهند. بنابراین، بیمارانی که به هر دلیلی قادر به ترک کردن شهر نیستند، می‌توانند از پیاده‌روی روزانه در پارک‌ها و فضاهای آزاد در شهر کمک بگیرند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12249

افزودن نظر