رازهای جوان ماندن آقایان!/ به بهانه هفته جهانی سلامت مردان
۲۵ خرداد ۱۳۹۶

رازهای جوان ماندن آقایان!/ به بهانه هفته جهانی سلامت مردان

اگر می‌خواهید جذابیت مردانه خودتان را همراه با جوانی حفظ کنید، بهتر از مراقب پوست صورت‌تان باشید؛ زیاد آب بنوشید و پوشیدن لباس مناسب را فراموش نکنید.


امروزه همه انسان‌ها می‌خواهند که جوان‌تر از سن واقعی‌شان به نظر برسند و دیرتر پیر شوند، و مردان هم از این قاعده مستثنا نیستند. مطالعات اخیر هم نشان می‌دهند که میزان مراجعه مردان به مراکز زیبایی برای انجام دادن جراحی‌های پلاستیک، کاشت مو، تزریق بوتاکس و... در سال‌های اخیر روبه‌افزایش بوده است. با این‌حال، لزومی ندارد که همه مردان برای جوان‌تر شدن به مراکز زیبایی مراجعه کنند، چون رعایت توصیه‌های زیر در خانه می‌تواند پیری را از آنان دور نگه دارد.

 

شروع با مراقبت از پوست

اولین چیزی که مورد توجه همه قرار می‌گیرد، پوست شما است. طبق گزارش Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology، جذابیت و جوانی مردان بیش از هر چیزی براساس حالت و کیفیت پوست آن‌ها مورد قضاوت واقع می‌شود. پس می‌توانید با پیروی از قواعد ضدپیری زیر، جذابیت مردانه خودتان را افزایش بدهید:

محافظت در مقابل نور خورشید

تماس بیش از حد با نور خورشید، کیفیت پوست شما را پایین می‌آورد و باعث شکل‌گیری چین‌وچرک‌ها و لکه‌های پوستی می‌شود. همه این عوامل، شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان می‌دهند. پس اگر قصد دارید که زیر نور خورشید قدم بزنید یا مجبور هستید که در این شرایط قرار بگیرید، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

مرطوب‌سازی پوست

هر روزاز مرطوب‌کننده‌ها و پاک‌کننده‌های ملایم برای جوان‌سازی پوست استفاده کنید. خشکی پوست، نشانه‌های پیری را در صورت و بدن تشدید می‌کند، ولی مرطوب‌سازی این مشکل را برطرف می‌سازد.

زیاد آب بنوشید

نوشیدن ۶ تا ۸ لیوان آب در روز به حفظ آب مورد نیاز پوست کمک می‌کند، کیفیت پوست را افزایش می‌دهد و درنتیجه پوست را جوان‌تر می‌کند. مصرف مایعات کافی در درازمدت از اهمیت ویژه‌ای در حفظ جوانی پوست برخوردار است.

 

قواعد ظاهری و پوشیدن لباس‌های مناسب

سن بیشتر از همه به ظاهر شما مربوط می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید با کمک گرفتن از ترفندهای ساده برای پوشیدن لباس و اصلاح چهره، چندین سال جوان‌تر به نظر برسید:

در انتخاب لباس هوشمندانه عمل کنید

وقتی که می‌خواهید لباس انتخاب کنید، از الگوهای متناسب استفاده کنید. اگر میان‌سال باشید، پوشیدن لباس‌های جوانان ۱۸ ساله اصلا شما را جوان‌تر نمی‌کند. همچنین، پیروی از الگوهای پوششی مربوط به دهه‌های گذشته، شما را پیرتر نشان می‌دهد.

از زیورآلات به‌درستی استفاده کنید

همراه با افزایش سن، مردان باید کمتر از زیورآلات استفاده کنند. بنابراین، استفاده از ساعت‌های مچی بزرگ، دستبند یا حلقه‌های بزرگ، سن مردان را بیشتر از میزان واقعی نشان می‌دهد.

موهای زائد صورت را اصلاح کنید

با افزایش سن، موهای بیشتری در ناحیه گوش‌ها یا بینی مردان به‌وجود می‌آیند. اصلاح این موها، یکی از ترفندهایی است که مردها را جوان‌تر می‌کند. کوتاه نگه داشتن موهای سفید یا اصلاح کامل ریش هم دو ترفند مهم برای جوان‌تر کردن مردان هستند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12207

افزودن نظر