تخم کتان از منظر طب سنتی
۱۰ خرداد ۱۳۹۶

تخم کتان از منظر طب سنتی

لیگنان موجود در تخم کتان می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها را کاهش بدهد. روغن بذر کتان هم می‌تواند کلسترول کل و کلسترول بد خون LDL را کاهش بدهد.


بیش از ۵ هزار سال است که کتان به‌عنوان منبع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتان از گیاهان بومی مدیترانه است و تخم‌های آن همواره با اهداف درمانی و تقویت سلامتی افراد، مثل تسکین دردهای شکمی، مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. تخم کتان از نظر شکلی به کنجد شباهت دارد، اما کمی بزرگ‌تر است و پوسته سختش هم صاف و براق است. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که تخم کتان را به‌صورت کامل مصرف کنند، ‌اما نوع آسیاب‌شده آن دارای ارزش تغذیه‌ای بیشتری است، چون میزان جذب مواد مغذی را افزایش می‌دهد. محققان هنوز درحال کشف جنبه‌های تازه‌ای از فواید تخم کتان هستند، اما تا به امروز هم اطلاعات قابل توجهی به‌دست آورده‌اند.

فواید تغذیه‌ای ثابت‌شده

تخم کتان، یکی از منابع عالی برای دریافت اسیدهای چرب امگا-۳، خصوصا اسید آلفا لینولنیک (ALA) است. تخم این گیاه، منبع مناسبی هم برای دریافت فیتوکمیکال‌های (مواد شیمیایی گیاهی) خاصی به‌نام لیگنان محسوب می‌شود و این ترکیبات را هم به بدن می‌رساند: فیبر غذایی، منیزیم، پتاسیم، منگنز و املاح مهمی مانند فسفر، آهن و مِس. البته بیشترین فواید تغذیه‌ای تخم کتان به اسید آلفا لینولنیک (ALA) و لیگنان موجود در آن مرتبط می‌شوند. روغن تخم کتان هم تقریبا ۲ برابر بیشتر از روغن ماهی، ‌امگا-۳ دارد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

طبق گزارش National Library of Medicine آمریکا، اسید آلفا لینولنیک (ALA) و همین‌طور لیگنان موجود در تخم کتان به‌طور قابل توجهی می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها را کاهش بدهند. این ترکیبات فیبری به گیرنده‌های استروژن متصل می‌شوند و تاثیر استروژن در رشد سرطان را مختل می‌کنند. علاوه بر این، لیگنان دقیقا تولید ترکیبات دیگری را در بدن افزایش می‌دهد که سطح استروژن را با خارج کردن استروژن اضافی از بدن، تنظیم می‌کنند.

بازدارنده‌ای برای بیماری‌های قلبی

محققان Mayo Clinic می‌گویند که تخم کتان و روغن آن، این توانایی را دارند که کلسترول تام و کلسترول بد خون (LDL) را کاهش بدهند، و درنتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را هم پایین بیاورند. The Institute of Medicine، به همه بزرگسالان توصیه می‌کند که روزانه بین ۱.۱ تا ۱.۶ گرم از امگا-۳ مصرف کنند. خوش بختانه، یک قاشق غذاخوری از تخم کتان آسیاب‌شده تقریبا ۱.۵ گرم از این ماده مغذی مهم را برای بدن فراهم می‌سازد.

کاربردهای دیگر

محققان معتقدند که روغن تخم کتان برای درمان این مشکلات مفید است: استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، اختلال اضطرابی، هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات، تصلب شرائین و ديابت. علاوه بر این‌ها، روغن تخم کتان می‌تواند سططح کلسترول و تری‌گلیسیرید را هم در خون کاهش بدهد. فایده دیگر روغن تخم کتان، تسکین یبوست و التهاب پوستی در پوست‌های خشک است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12128

افزودن نظر