بررسی 3 باور رایج درباره اکستنشن مژه/ اکستنشن باعث ریزش مژه‌ها می‌شود؟
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

بررسی ۳ باور رایج درباره اکستنشن مژه/ اکستنشن باعث ریزش مژه‌ها می‌شود؟

دکتر لاتمن می‌گوید که اگر اکستنشن مژه توسط افراد مجرب و آموزش‌دیده و با استفاده از تجهیزات استریل و چسب‌های مخصوص بدون فرمالدئید انجام شود، معمولا بی‌خطر است.


اکستنشن مژه برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به‌خوبی از ریمل استفاده کنند، مثل حلال همه مشکلات عمل می‌کند. با این‌حال، اتصال اکستنشن مژه براساس یک فرآیند سخت و پُرزحمت پیش می‌رود و به دقت زیادی نیاز دارد. افرادی که اکستنشن مژه را امتحان کرده‌اند، تقریبا تحت هیچ شرایطی راضی به برداشتن آن‌ها نمی‌شوند.

با همه این اوصاف، آیا استفاده از اکستنشن مژه بی‌خطر است؟ دکتر جسیکا لاتمن (متخصص زیبایی و جراح) برای تشخیص ادعاهای نادرست در این زمینه، به ما کمک می‌کند.

 

  1. ادعای رایج: اکستنشن مژه، سلامت مژه‌های طبیعی را حفظ می‌کند.

حقیقت: اکستنشن مژه بی‌خطر است، اما لزوما سالم نیست.

دکتر لاتمن می‌گوید که اگر اکستنشن مژه توسط افراد مجرب و آموزش‌دیده و با استفاده از تجهیزات استریل و چسب‌های مخصوص بدون فرمالدئید انجام شود، معمولا بی‌خطر است. با این‌حال، این متخصص از بعضی نگرانی‌ها نیز صحبت می‌کند. به‌گفته او، بعضی از سالن‌های آرایش از چسب حاوی فرمالدئید استفاده می‌کنند که می‌تواند تحریک‌کننده باشد و واکنش‌های آلرژیک را برانگیخته کند. استفاده از این چسب‌ها توسط افراد غیرمجرب هم با احتمال وارد شدن چسب به درون چشم همراه است و این اتفاق به قرنیه آسیب می‌رساند.

علاوه بر موارد بالا، این چسب‌ها می‌توانند غدد میبومین را مسدود کنند که مستقیما پشت مژه‌ها قرار دارند. این وضعیت به شکل‌گیری گل‌مژه (برجستگی و تورم در پلک) منجر می‌شود که معمولا به‌سختی درمان‌پذیر است و تا ماه‌ها باقی می‌ماند.

برای رعایت جانب احتیاط، از برندهایی استفاده کنید که به آموزش ویژه نیاز دارند و مطمئن شوید که تکنسین مورد نظر شما، حتما از چسب‌های بدون فرمالدئید استفاده می‌کند.

 

  1. ادعای رایج: اکستنشن مژه تا ۵۰ سال بدون هیچ عوارضی باقی می‌ماند.

حقیقت: هرچه دوره استفاده از اکستنشن مژه کوتاه‌تر باشد، بهتر است.

به‌گفته دکتر لاتمن، اگر اکستنشن مژه برای مدت زیادی روی مژه‌های طبیعی باقی بماند، باکتری‌ها در این ناحیه از صورت جمع می‌شوند. این متخصص می‌گوید: «بعضی از افراد کمتر به تمیز کردن کامل مژه‌ها تمایل نشان می‌دهند، چون می‌خواهند که اکستنشن مژه برای دوره طولانی‌تری باقی بماند. با این‌حال، چنین کاری می‌تواند تجمع باکتری‌ها را افزایش بدهد و به عفونت‌های قارچی منجر شود».

دکتر لاتمن شدیدا توصیه می‌کند که حداقل یک هفته بین دوره‌های اکستنشن مژه فاصله بگذارید تا پلک‌ها و مژه‌ها، فضای لازم برای تنفس را در اختیار داشته باشند و کاملا تمیز شوند.

 

  1. باور رایج: مژه‌های طبیعی به‌علت چرخه رشد و ریزش، می‌ریزند. اکستنشن مژه باعث ریزش مژه‌های طبیعی نمی‌شود.

حقیقت: اکستنشن مژه واقعا می‌تواند به ریزش مژه‌های طبیعی منجر شود.

به‌گفته دکتر لاتمن، فشار ناشی از اکستنشن مژه می‌تواند باعث ریزش مژه‌های طبیعی شود. به‌علاوه، کشیدن مژه‌های اکستنشن در حین جداسازی می‌تواند ریزش مژه‌های طبیعی را تشدید کند. بنابراین، همواره از افراد مجرب و آموزش‌دیده برای جداسازی مژه‌های اکستنشن کمک بگیرید.

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12050

افزودن نظر