لاغری با سرکه سیب؟!/ مصرف سرکه سیب چطور باعث کاهش وزن می‌شود؟
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

لاغری با سرکه سیب؟!/ مصرف سرکه سیب چطور باعث کاهش وزن می‌شود؟

سرکه سیب، یکی از خوراکی‌هایی است که در سال‌های اخیر به‌خاطر فوایدش برای کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته است. درحالی که هیچ راهکار ساده‌ای برای کاهش وزن استاندارد وجود ندارد، اما اضافه کردن سرکه سیب به رژیم غذایی سالم و در کنار برنامه ورزشی منظم می‌تواند به کاهش وزن کمک کند


سرکه سیب، یکی از خوراکی‌هایی است که در سال‌های اخیر به‌خاطر فوایدش برای کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته است. درحالی که هیچ راهکار ساده‌ای برای کاهش وزن استاندارد وجود ندارد، اما اضافه کردن سرکه سیب به رژیم غذایی سالم و در کنار برنامه ورزشی منظم می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. در ادامه با ۵ دلیل اصلی برای این تاثیرگذاری آشنا می‌شویم.

۱. کاهش قند خون

مطالعات اخیر روی نمونه‌های حیوانی نشان داده‌اند که مصرف سرکه سیب، نحوه جذب شدن قند خون توسط کبد و عضله‌ها را بهبود می‌بخشد. براساس این یافته‌ها، سرکه سیب می‌تواند سطح قند خون را تنظیم کند و به کمتر از ۱۱۰ mg/dl (میلی‌گرم در هر دسی‌لیتر) برساند. همین روند به بدن کمک می‌کند تا میزان بیشتری از چربی‌های ذخیره را به‌طور منظم بسوزاند. اگر مبتلا به بیماری ديابت یا حتی پیش‌دیابت هستید، اضافه کردن سرکه سیب به رژیم غذایی می‌تواند حساسیت به انسولین را بهتر کند و احتمال بالا رفتن ناگهانی قند خون را کاهش بدهد.

بیشتر بخوانید: حقایق پنهان سرکه سیب

۲. کاهش سطح انسولین

مطالعات علمی نشان می‌دهند که سرکه سیب، نسبت میان هورمون‌های سوزاننده چربی و هورمون‌های ذخیره‌کننده چربی را در بدن تغییر می‌دهد. کاهش میزان انسولین نسبت به گلوکاگون، بخشی از همین تغییرات است که میزان سوزاندن چربی‌ها را بیشتر می‌کند. در ضمن، پایین بودن سطح انسولین، تجزیه چربی‌ها را افزایش می‌دهد و آن‌ها را به منبعی برای تولید انرژی تبدیل می‌سازد.

بیشتر بخوانید: خواص سرکه سیب برای بیماران دیابتی

۳. تقویت متابولیسم

محققان در یکی از مطالعات دیگر متوجه شده‌اند که سرکه سیب، میزان نوعی آنزیم به‌نام AMPK را در نمونه‌های حیوانی افزایش می‌دهد. همین وضعیت، دو فایده مهم دارد: افزایش سوزاندن چربی‌ها و کاهش تولید چربی و قند در کبد. این یافته‌ها نشان می‌دهند که سرکه سیب می‌تواند متابولیسم را در بدن انسان‌ها تقویت کند، اما میزان تاثیرگذاری آن هنوز به‌درستی روشن نیست.

بیشتر بخوانید: تأثیر سرکه سیب بر سلامت و شادابی موها

۴. کاهش ذخیره‌سازی چربی‌ها

محققان می‌گویند که تغذیه کردن موش‌های آزمایشگاهی از سرکه سیب، از آنان در مقابل چاقی محافظت می‌کند و حتی فعالیت ژن‌های مرتبط با کاهش چربی‌های شکمی و کاهش ذخیره‌سازی چربی‌ها توسط کبد را افزایش می‌دهد. افرادی که می‌خواهند میزان چربی‌ها در قسمت میانی بدن را کاهش بدهند، می‌توانند از سرکه سیب برای این کار کمک بگیرند.

بیشتر بخوانید: سرکه سیب، ضدعفونی‌کننده‌ای طبیعی

۵. سوزاندن چربی‌ها

مطالعات دیگری نشان می‌دهند که استفاده از سرکه سیب در رژیم غذایی حاوی چربی زیاد، فعالیت ژن‌های مرتبط با سوزاندن چربی‌های را افزایش می‌دهد. محققان ژاپنی می‌گویند که مصرف سرکه سیب به اندازه ۱۵ تا ۳۰ میلی‌لیتر در روز و به مدت ۱۲ هفته، از سه جنبه برای بدن انسان‌ها مفید است: کاهش شاخص توده بدن (BMI)، کاهش چربی احشایی، کمتر شدن اندازه دور کمر و پایین آمدن سطح تری‌گلیسیرید در خون. همین یافته‌ها نشان می‌دهند که ارتباطی بین مصرف سرکه سیب و کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک وجود دارد.

بیشتر بخوانید: نقش سرکه سیب در کاهش وزن

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11920

افزودن نظر