تاثیر مشارکت گروهی والدین و فرزندان بر سلامت عاطفی خانواده
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

تاثیر مشارکت گروهی والدین و فرزندان بر سلامت عاطفی خانواده

فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، بازی‌های خارج از خانه و شنا کردن، نه‌تنها خانواده را از نظر سلامت جسمانی در وضعیت مطلوب نگه می‌دارند، بلکه سلامت عاطفی خانواده را هم تضمین می‌کنند.


یکی از راه‌های وقت‌گذرانی والدین با فرزندان، مشارکت گروهی در فعالیت‌های سالم و مفید است. محققان می‌گویند که مشارکت همه اعضای خانواده در فعالیت‌های سالم،‌ تاثیر عمیق و مثبتی بر سلامت خانواده می‌گذارد. فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، بازی‌های خارج از خانه و شنا کردن، نه‌تنها خانواده را از نظر سلامت جسمانی در وضعیت مطلوب نگه می‌دارند، بلکه سلامت عاطفی خانواده را هم تضمین می‌کنند.

پدرها و مادرهایی که همراه با فرزندان‌شان ورزش می‌کنند، الگوی مهمی در زندگی کودکان هستند و سبک زندگی سالم را به آنان آموزش می‌دهند. با این‌حال، ‌خانواده‌های ناسالم معمولا در هیچ کاری با همدیگر مشارکت نمی‌کنند و هر کدام از اعضای این خانواده‌ها فقط به فعالیت‌های فردی مانند بازی‌های کامپیوتری، تماشای تلویزیون یا پرسه‌زنی در اینترنت می‌پردازند.

 

بیشتر بخوانید: خانواده خود را پویا نگه دارید!

 

بسیاری از خانواده‌ها، یک هدف واحد دارند: جمع کردن اعضای خانواده در کنار همدیگر. با این‌حال،‌ تلاش برای رسیدن به این هدف در خانواده‌های ناسالم، به مشاجرات خانوادگی، ناراحتی و عدم تمایل به همکاری ختم می‌شود. این خانواده‌ها فراموش می‌کنند که روابط خانوادگی، با تحمل نظرات متفاوت و افکار متکثّر تقویت می‌شود، نه با تحمیل تصورات یک فرد به دیگران.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11884

افزودن نظر