دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت خبر داد: برگزاری مراسم پیاده‌روی خانوادگی در اولین روز از هفته سلامت

دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت خبر داد: برگزاری مراسم پیاده‌روی خانوادگی در اولین روز از هفته سلامت

  • نویسنده: خبرنگار سلامتیسم
  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

در روز جمعه و اولین روز از هفته سلامت، مراسم پیاده‌روی خانوادگی در تهران و به‌طور هم‌زمان در بوستان‌های بزرگ شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.

سلامتیسم

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر عباس زارع‌نژاد، دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت با بیان این‌که شعار امسال هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت ماه) «زندگی سالم با نشاط و امید» نامگذاری شده است، از برگزاری برنامه‌های متنوع در طول برگزاری این هفته در تهران و به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

 

وی گفت: در روز جمعه و اولین روز از هفته سلامت، مراسم پیاده‌روی خانوادگی در تهران و به‌طور هم‌زمان در بوستان‌های بزرگ شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود. همچنین در روز جمعه، وزیر بهداشت در تهران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور به عنوان سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی خواهند کرد.

 

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین از برگزای همایش غذای سالم ایرانی، همایش بزرگ سفیران سلامت دانش‌آموزی و نیز از برگزای جشنواره عکس سلامتِ روان به‌طور همزمان در تهران و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: بازدید و افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی، عیادت از بیماران بستری، دیدار با جانبازان و خانواده‌های شهدا، اعزام گروه‌های متخصص پزشکی به مناطق محروم استان‌ها، ارائه خدمات رایگان سلامت در برخی از معابر اصلی شهرها، برپایی چادرها و ایستگاه‌های سلامت با هدف آموزش مردم و برپایی صبحانه سالم در مدارس و توزیع پکیج تغذیه‌ای سالم و بسته‌های آموزشی بین دانش‌آموزان، بخشی از برنامه‌های متنوع هفته سلامت است که در استان‌های مختلف برگزار خواهد شد.

 

دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت، در پایان به روز شمار هفته سلامت سال ۹۶ اشاره کرد:

 

جمعه ۱ اردیبهشت ۹۶: تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی

شنبه ۲ اردیبهشت ۹۶: غذای سالم، جامعه سالم

یک‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۶: سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی

دوشنبه ۴ اردیبهشت ۹۶: طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی

سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۹۶: سلامت روان، نیاز همه و همیشه

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۹۶: هنر و رسانه، سواد سلامت

پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۹۶: نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی

 

افزودن نظر

چهار + نه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب