تحولی بزرگ در صنعت تولید آب بسته‌بندی/ آب «اوهو»، دوستدار محیط زیست

تحولی بزرگ در صنعت تولید آب بسته‌بندی/ آب «اوهو»، دوستدار محیط زیست

  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

فضای اینترنت در روزهای اخیر شدیدا تحت تاثیر نوعی «آب خوردنی» به‌نام اوهو (Ooho) قرار داشته است و ویژگی‌هایی مانند شکل این محصول یا نحوه استفاده از آن، سوالات بسیاری را در ذهن مردم جهان ایجاد کرده است.

سلامتیسم

فضای اینترنت در روزهای اخیر شدیدا تحت تاثیر نوعی «آب خوردنی» به‌نام اوهو (Ooho) قرار داشته است و ویژگی‌هایی مانند شکل این محصول یا نحوه استفاده از آن، سوالات بسیاری را در ذهن مردم جهان ایجاد کرده است. اما اوهو واقعا چیست؟!

اوهو (Ooho)، نوعی آب آشامیدنی است که توسط Skipping Rocks Lab طراحی شده است و می‌خواهد که ما را از شرّ بطری‌های پلاستیکی برای نوشیدن آب خلاص کند. این محصول کاملا به یک قطره آب بزرگ شباهت دارد و روکش نازک و شفافی برای حفظ پاکیزگی روی آن کشیده شده است. وقتی که این روکش نازک را جدا کنید، می‌توانید اوهو را داخل دهان بگذارید و آن را کاملا بخورید.

دانشمندان از ترکیبات جلبک دریایی برای ساخت پوشش این محصول استفاده کرده‌اند و همین ویژگی، اوهو را به یک محصول منحصربه‌فرد و کاملا خوراکی تبدیل کرده است. پوشش گوی‌مانند اوهو نیز با استفاده از آلژینات سدیم (گرفته‌شده از جلبک دریایی) و کلرید کلسیم به‌وجود می‌آید.

نکته مهم دیگر این‌که پوشش نازک روی اوهو نیز تخریب‌پذیر است و در عرض یک هفته یا بیشتر به عناصر موجود در کره زمین تبدیل می‌شود و هیچ صدمه‌ای به محیط زیست وارد نمی‌کند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هشت - پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب