کمبود منیزیم خطر شکستگی استخوان‌ها را افزایش می‌دهد/ آقایان بیشتر مراقب باشند!

کمبود منیزیم خطر شکستگی استخوان‌ها را افزایش می‌دهد/ آقایان بیشتر مراقب باشند!

  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که کمبود منیزیم می‌تواند خطر شکستگی استخوان‌ها را بیشتر کند، اما بالا بودن سطح آن در بدن از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

سلامتیسم

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که کمبود منیزیم می‌تواند خطر شکستگی استخوان‌ها را بیشتر کند، اما بالا بودن سطح آن در بدن از این اتفاق جلوگیری می‌کند. گزارشی از این مطالعه در European Journal of Epidemiology منتشر شده است.

محققان دانشگاه بریستول در این مطالعه، بیش از ۲ هزار نفر از مردان میانسال را بررسی کردند که وضعیت همه آنان به‌مدت ۲۰ سال مورد پیگیری قرار گرفته بود.

یافته‌های آنان نشان می‌دهند که هرچه سطح منیزیم در بدن مردان پایین‌تر باشد، خطر مواجه شدن با شکستگی‌های استخوانی نیز به‌طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این ارتباط خصوصا در شکستگی لگن مشهودتر و جدی‌تر است.

با این‌حال، بالا بودن سطح منیزیم در بدن مردان، احتمال شکستگی‌های استخوانی را ۴۴ درصد کاهش می‌دهد. حتی قرار گرفتن سطح منیزیم در بالاترین حد ممکن، شانس شکستگی‌های استخوانی را تقریبا به صفر می‌رساند. بالا بودن سطح منیزیم در خون براساس بیشتر بودن منیزیم از ۲.۳ میلی‌گرم در هر دسی‌لیتر تعریف می‌شود.

محققان می‌گویند که تاثیر این یافته‌ها بر سلامت عمومی واقعا قابل توجه است و متاسفانه بسیاری از سالمندان و افراد میانسال هنوز هم با کمبود منیزیم مواجه هستند.

افزودن نظر

پنج - دو =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب