رفع بوی بد دهان و درد دندان با کمک دهان‌شویه

رفع بوی بد دهان و درد دندان با کمک دهان‌شویه

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۶

دهان‌شویه‌های حاوی ترکیبات ضدعفونی‌کننده می‌توانند باعث رفع بوی بد دهان شوند. دهان‌شویه‌های حاوی ترکیبات ضدالتهابی هم باعث کاهش درد دندان بعد از درمان می‌شوند.

سلامتیسم

بعضی از دهان‌شویه‌ها از طریق مقابله با بوی بد دهان، به تمیزی دهان کمک می‌کنند. انواع دیگری از دهان‌شویه‌ها نیز هستند که بوی ناشی از ترکیبات گوگردی را خنثی می‌کنند. این ترکیبات توسط باکتری‌ها تولید می‌شوند.

اگر بیش از هر چیزی با بوی بد دهان مشکل دارید، از دهان‌شویه‌هایی استفاده کنید که حاوی ترکیبات ضدعفونی‌کننده هستند. ستیل‌پیریدینیوم و عصاره‌هایی مانند تیمول و منتول از مهم‌ترین ترکیبات ضدعفونی‌کننده هستند.

یکی از علت‌های به‌وجود آمدن بوی بد دهان می‌تواند خشکی دهان باشد. کمبود بزاق در دهان می‌تواند به مخاط دهان آسیب برساند و به پوسیدگی دندان‌ها منجر شود. همین روند درنهایت بوی بد دهان را ایجاد می‌کند. استفاده از اسپری‌های جایگزین بزاق یا دهان‌شویه‌های مرطوب‌کننده می‌تواند به مقابله با این نوع از بوی بد دهان کمک کند.

 

نکته دیگر این است که اگر بعد از درمان دندان با درد در ناحیه دهان یا زخم‌های دهانی دردناک مواجه شدید، ‌بهتر است که از دهان‌شویه‌های حاوی ترکیبات ضدالتهابی به‌نام بنزیدامین استفاده کنید. بنزیدامین، تورم و التهاب را در دهان کاهش می‌دهد و درنهایت درد را کمتر می‌کند. علاوه بر این، بنزیدامین دارای اثر بی‌حس‌کننده خفیف است و درد لثه‌ها را خنثی می‌کند. البته دهان‌شویه‌های حای بنزیدامین فقط برای دوره‌های کوتاه (معمولا هفت روز) استفاده می‌شوند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

نه - پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب