پاک کردن براش‌های آرایشی در ۳ مرحله

پاک کردن براش‌های آرایشی در ۳ مرحله

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۶

پاک کردن منظم براش‌های آرایشی، راهی برای رهایی از ایجاد حساسیت و التهاب‌های پوستی پس از آرایش است. برای پاک کردن براش‌های آرایشی می‌توان از مایع ظرف‌شویی و روغن زیتون کمک گرفت.

سلامتیسم

پاک کردن منظم براش‌های آرایشی، راهی برای رهایی از ایجاد حساسیت و التهاب‌های پوستی پس از آرایش است. برای تمیز کردن براش‌های آرایشی با استفاده از مواد در دسترس خود،‌ می‌توانید از روش زیر کمک بگیرید:

۱. ابتدا باید مایع ظرف‌شویی و روغن زیتون در اختیار داشته باشید. بعد مقداری از مایع ظرف‌شویی را همراه با مقدار کمتری از روغن زیتون داخل کاسه بریزید. در ادامه این دو عنصر باید به‌خوبی مخلوط شوند. مایع ظرف‌شویی برای ضدعفونی کردن براش‌های آرایشی مناسب است، درحالی که روغن زیتون به نرم کردن این براش‌ها کمک می‌کند.

۲. وقتی که پاک‌کننده مورد نظر آماده شد، براش‌های آرایشی کثیف را داخل آن وارد کنید و طوری بچرخانید که تمام قسمت‌هایش با پاک‌کننده تماس پیدا کند. بعد به‌جای این‌که براش‌ها را با دست تمیز کنید،‌ آن‌ها را روی سطح زبری مانند پارچه‌های ضخیم بکشید. این کار، اصطکاک بیشتری ایجاد می‌کند و آلودگی‌ها و ذرات باقی‌مانده را خیلی بهتر بیرون می‌آورد.

۳. در پایان، از آب برای تمیز کردن براش استفاده کنید تا تمام ذرات شوینده به‌خوبی از سطح آن جدا شوند. نکته دیگر این‌که شما می‌توانید به‌جای استفاده از مایع ظرف‌شویی، از صابون‌ها و شوینده‌های مخصوص آرایش کمک بگیرید. این محصولات،‌ براش‌های آرایشی را نرم‌تر نگه می‌دارند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

ده - نه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب