آقایان مراقب موهای سفید خود باشند/ کشف رابطه بین موهای سفید در مردان با بیماری‌های قلبی

آقایان مراقب موهای سفید خود باشند/ کشف رابطه بین موهای سفید در مردان با بیماری‌های قلبی

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

۸۰ درصد از این مردان دارای نشانه‌های ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند و هرچه میزان سفیدی موی آنان بیشتر می‌شود، این نشانه‌ها نیز در میان آنان بیشتر به چشم می‌خورند.

سلامتیسم

گروهی از محققان پس از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که سفیدی موها می‌تواند خطر بالای ابتلا به بیماری‌های قلبی را در میان مردان نشان بدهد. گزارشی از این مطالعه در نشست سالانه انجمن قلب اروپا ارائه شده است.

با این‌حال، مردان دارای موهای سفید اصلا نباید وحشت‌زده شوند، چون این مطالعه فقط نوعی ارتباط را نشان می‌دهد، نه رابطه علت و معلولی مستقیم بین رنگ موها و خطرات قلبی-عروقی.

در این مطالعه، وضعیت ۵۴۵ نفر از مردان براساس نشانه‌های مشکلات قلبی مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه نتایج حاصل‌شده با توجه به رنگ موی آنان دوباره ارزیابی شد.

نتایج نهایی نشان دادند که ۸۰ درصد از این مردان دارای نشانه‌های ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند و هرچه میزان سفیدی موی آنان بیشتر می‌شود، این نشانه‌ها نیز در میان آنان بیشتر به چشم می‌خورند.

محققان می‌گویند که افزایش سن به‌طور طبیعی احتمال سفید شدن موهای مردان را بیشتر می‌کند،‌ اما سفیدی موها می‌تواند در خطوط مشترکی با پیری بیولوژیک ناسالم همراه شود. خطوط مشترک این دو مساله عبارت‌اند از افزایش خطر التهاب گسترده در بدن، تغییرات هورونی و اختلال در توانایی DNA برای ترمیم خودش.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

یک + هفت =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب