استفاده منظم از دهان‌شویه ‌= کاهش شانس شکل‌گیری پلاک‌های مضر

استفاده منظم از دهان‌شویه ‌= کاهش شانس شکل‌گیری پلاک‌های مضر

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

پلاک‌های مضر، همان لایه‌های سفید و نرمی هستند که روی سطح دندان‌ها را می‌پوشانند. این پلاک‌ها از باکتری‌ها تشکیل شده‌اند و اگر به‌خوبی از بین نروند، باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه می‌شوند.

سلامتیسم

پلاک‌های مضر، همان لایه‌های سفید و نرمی هستند که روی سطح دندان‌ها را می‌پوشانند. این پلاک‌ها از باکتری‌ها تشکیل شده‌اند و اگر به‌خوبی از بین نروند، باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه می‌شوند. امروزه بسیاری از افراد، این پلاک‌های مضر را نادیده می‌گیرند، درحالی که مقابله با آن‌ها در زمان مناسب و با روش‌های استاندارد می‌تواند مانع از مشکلات دهان و دندان شود.

دهان‌شویه‌ها، محصولاتی هستند که هم می‌توانند به جلوگیری از شکل‌گیری پلاک‌ها کمک کنند و هم با باکتری‌های موجود در پلاک‌ها مقابله کنند. ترکیباتی مانند زینک کلرید، تریکلوزان و ستیل‌پیریدینیوم کلراید، همگی عامل‌های ضدباکتریایی هستند و می‌توانند شکل‌گیری پلاک‌های را کاهش بدهند. بنابراین، موقع خرید دهان‌شویه جدید حتما به وجود ترکیبات مهم بالا در محصول مورد نظرتان دقت کنید.

عصاره‌هایی مانند تیمول،‌ اوکالیپتول و منتول نیز اثربخشی قابل توجهی در کاهش تشکیل پلاک‌ها دارند. این عناصر به درون لایه‌های پلاک نفوذ می‌کنند و تاثیر ضدباکتریایی خودشان را به‌خوبی پخش می‌کنند. بیشتر دهان‌شویه‌های موجود در بازار به همین علت دارای عصاره‌های مهم هستند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هشت + ده =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب