کمبود یا اضافه وزن، باعث تشدید میگرن می‌شود/ مبتلایان به میگرن، وزن‌شان را در محدوده سالم نکه دارند

کمبود یا اضافه وزن، باعث تشدید میگرن می‌شود/ مبتلایان به میگرن، وزن‌شان را در محدوده سالم نکه دارند

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

گروهی از محققان بعد از بررسی‌های اخیرشان اعلام کردند که وزن افراد می‌تواند خطر ابتلا به سردردهای میگرنی را تحت تاثیر قرار بدهد.

سلامتیسم

گروهی از محققان بعد از بررسی‌های اخیرشان اعلام کردند که وزن افراد می‌تواند خطر ابتلا به سردردهای میگرنی را تحت تاثیر قرار بدهد. گزارشی از این بررسی جامع در Neurology منتشر شده است.

دکتر پیترلین (از مسئولان این مطالعه) می‌گوید: «افراد مبتلا به میگرن و همین‌طور پزشکان باید بدانند که داشتن اضافه‌وزن یا کمبود وزن اصلا برای میگرن مناسب نیست، و حفظ وزن در محدوده سالم می‌تواند خطر مواجه شدن با سردردهای میگرنی را کاهش بدهد».

محققان دانشگاه جانز هاپکینز در این بررسی جامع، ۱۲ مورد از مطالعات قبلی را در این زمینه ارزیابی کردند که مجموعا جمعیتی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر را شامل می‌شدند. یافته‌های آنان نشان می‌دهند که افراد مبتلا به چاقی، ۲۷ درصد بیشتر از افراد دارای وزن سالم با سردردهای میگرنی مواجه می‌شوند. حتی احتمال تجربه سردردهای میگرنی در افرادی که کمبود وزن دارند، ۱۳ درصد بیشتر از افراد دارای وزن سالم است.

به‌گفته دکتر پیترلین، هنوز توضیح قطعی و روشنی درباره این ارتباط وجود ندارد. با این‌حال، بافت چربی نوعی ارگان درون‌ریز محسوب می‌شود و زیاد بودن یا کم بودن آن مانند ارگان‌های درون‌ریز دیگر (مثل تیروئید)، مشکلاتی را به همراه می‌آورد.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

نه - سه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب