امکان ابتلا به ورم ملتحمه آلرژیک با لوازم آرایش چشمی

امکان ابتلا به ورم ملتحمه آلرژیک با لوازم آرایش چشمی

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

اگر لوازم آرایش مانند خط چشم یا ریمل مژه با سطح چشم‌ها تماس پیدا کنند، احتمال دارد که واکنش آلرژیک خاصی به‌نام ورم ملتحمه آلرژیک به‌وجود بیاید.

سلامتیسم

اگر لوازم آرایش مانند خط چشم یا ریمل مژه با سطح چشم‌ها تماس پیدا کنند، احتمال دارد که واکنش آلرژیک خاصی به‌نام ورم ملتحمه آلرژیک به‌وجود بیاید. علائم این واکنش آلرژیک بدین ترتیب هستند: خارش، قرمزی، آبریزش چشم و ترشحات غلیظ. ممکن است که در این حالت، مشکل حساسیت به نور هم ایجاد شود.

وقتی متوجه شدید که با علائم مربوط به واکنش آلرژیک احتمالی مواجه هستید، باید آرایش چشم‌های خودتان را با دقت بشویید تا هیچ چیزی از آن باقی نماند. بنابراین، افرادی که این علائم را نادیده می‌گیرند و رسیدگی به آن‌ها را بی‌اهمیت تلقی می‌کنند، شرایط را برای درمان بدتر می‌سازند.

مالیدن چشم‌ها در این وضعیت، اشتباه رایجی است که التهاب بیشتری ایجاد می‌کند. مراجعه به پزشک هم ضرورت دیگری است که نباید از یاد برده شود، چون تعیین داروی متناسب با علائم هر فرد فقط با این شرط امکان‌پذیر می‌شود. پزشک می‌تواند قطره چشم یا داروهای خوراکی را برای تسکین التهاب تجویز کند. در بعضی از موارد نیز پزشکان از تجویز داروهای موضعی برای برطرف کردن راش‌های پوستی کمک می‌گیرند. البته اگر راش‌ها به چشم‌ها نزدیک باشند، معمولا منع استفاده از لوازم آرایشی تا بهبودی کامل آن‌ها توصیه می‌شود.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

ده - یک =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب