برگزاری نمایشگاه‌های خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور/ قلب شما چه رنگیه؟!

برگزاری نمایشگاه‌های خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور/ قلب شما چه رنگیه؟!

  • نویسنده: خبرنگار سلامتیسم
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

دکتر شهرام رفیعی‌فر، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از برگزاری نمایشگاه‌های خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور، همزمان با هفته سلامت (۱ تا ۷ اردیبهشت) خبر داد.

سلامتیسم

دکتر شهرام رفیعی‌فر، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از برگزاری نمایشگاه‌های خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور، همزمان با هفته سلامت (۱ تا ۷ اردیبهشت) خبر داد و هدف از برگزاری این طرح را این‌طور عنوان کرد: «هدف ما، تشویق جمعیت بالای ٣٠ سال به مراجعه به مراکز خدمات بهداشتی برای تعیین احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در ١٠ سال آینده و تشخیص زودرس ٣ سرطان روده بزرگ، سرطان پستان و سرطان دهانه رحم است».

 

روابط عمومی دفتر آموزش بهداشتِ وزارت بهداشت با اعلام اینکه پس از تعیین میزان خطر برای هر فرد، کارت خطرسنجی سبز، زرد، نارنجی یا قرمز براساس میزان خطر محاسبه شده به او داده می‌شود، این اقدام را تعیین‌کننده خدمات خودمراقبتی مورد نیاز برای هر فرد و زمان مراجعه بعدی و داروی مورد نیاز برای او دانست.

 

دکتر رفیعی‌فر تاکید کرده که با این اقدام، می‌توان از مرگ‌های زودرس ناشی از سکته‌ قلبی و سکته مغزی پیشگیری کرد و برای پیشگیری و کنترل سه سرطان شایع در کشور گام برداشت.

 برای خطرسنجی رایگان سکته‌های قلبی و مغزی در ۱۰ سال آینده و تشخیص زودرس ۳ سرطان شایع، به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنید.

به پویش خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان بپیوندیم!

افزودن نظر

یک + پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب