بهار، بهترین فصل برای بارداری!
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

بهار، بهترین فصل برای بارداری!

درواقع، محققان در سال‌های اخیر متوجه شده‌اند که میزان موفقیت درمان IVF در فصل بهار،‌ ۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. حتی میزان تخمک‌گذاری نیز در شب‌های فصل بهار تا حدود زیادی بیشتر می‌شود.


اوایل ماه بهار، زمانی است که تعداد اسپرم‌ها در بدن مردان به اوج خودشان می‌رسند و حتی سرعت حرکت آن‌ها نیز در سریع‌ترین حالت قرار می‌گیرد. با این‌حال، این موضوع کاملا به تعداد اسپرم‌های مردان در حالت ذاتی بستگی دارد.

اگر تراکم اسپرم مردان در وضعیت عادی باشد، بهترین عملکرد اسپرم‌ها نیز در طول فصل زمستان نمایان می‌شود. اما اگر تراکم اسپرم مردان در سطح پایین‌تر از عادی قرار بگیرد، بهترین عملکرد اسپرم‌ها در فصل بهار و پاییز مشاهده می‌گردد.

نکته جالب دیگر درباره فصل بهار، ارتباط این فصل با درمان IVF است. درواقع، محققان در سال‌های اخیر متوجه شده‌اند که میزان موفقیت درمان IVF در فصل بهار،‌ ۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. حتی میزان تخمک‌گذاری نیز در شب‌های فصل بهار تا حدود زیادی بیشتر می‌شود.

میوه‌ها و سبزی‌های خاصی که در طول فصل بهار آماده خوردن می‌شوند، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی مهمی هستند که قوای تولید مثل را تقویت می‌کنند. کلم بروکلی، مارچوبه، اسفناج، ریواس و تمشک، همگی در گروه همین میوه‌ها و سبزی‌های مهم قرار می‌گیرند. در اساطیر یونان باستان نیز فصل بهار همیشه به افزایش باروری و رشد گیاهان دلالت دارد.

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11789

افزودن نظر