اگر زنجبیل تازه در دسترس‌تان نبود....
۲۶ فروردین ۱۳۹۶

اگر زنجبیل تازه در دسترس‌تان نبود....

زنجبیل خشک و آسیاب‌شده معمولا در تهیه شیرینی‌های زنجبیلی مانند شیرینی‌های انگلیسی کاربرد دارد، درحالی که آشپزهای هندی و آسیایی از زنجبیل تازه برای سرخ کردن مواد غذایی یا تهیه سُس‌ها استفاده می‌کنند.


زنجبیل در شکل‌های مختلف و متعددی به فروش می‌رسد،‌ از نوع تازه و آسیاب‌شده گرفته تا نوع شیرین‌شده. درحالی که انواع شیرین‌شده از نظر تخصصی به‌عنوان چاشنی کاربرد دارند، ‌اما می‌توانند در بسیاری از دستورالعمل‌های غذایی مورد استفاده قرار بگیرند و عملکرد خوبی هم داشته باشند.

هر کدام از روش‌های فراهم‌سازی زنجبیل، طعم متفاوتی از ترکیبات زنجبیل را برجسته می‌کنند که به‌طور کلی می‌تواند در جایی بین تیزی غلیظ تا تُندی غلیظ قرار بگیرد. زنجبیل خشک و آسیاب‌شده معمولا در تهیه شیرینی‌های زنجبیلی مانند شیرینی‌های انگلیسی کاربرد دارد، درحالی که آشپزهای هندی و آسیایی از زنجبیل تازه برای سرخ کردن مواد غذایی یا تهیه سُس‌ها استفاده می‌کنند.

اگر زنجبیل تازه همیشه در دسترس شما قرار نداشت، می‌توانید براساس این توصیه‌ها از جایگزین‌های مناسب کمک بگیرید: به‌ازای هر یک قاشق غذاخوری از زنجبیل تازه و رنده‌شده، نصف قاشق چای‌خوری از زنجبیل آسیاب‌شده را جایگزین کنید. بهترین جایگزین برای زنجبیل تازه هم یک‌چهارم فنجان از زنجبیل شیرین‌شده به‌ازای هر قاشق غذاخوری از زنجبیل تازه است. البته زنجبیل‌های شیرین‌شده را باید قبل از استفاده با آب بشویید.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11784

افزودن نظر