اگر پسوریازیس دارید، در بهار از حشرات دوری کنید!
۱۸ فروردین ۱۳۹۶

اگر پسوریازیس دارید، در بهار از حشرات دوری کنید!

افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس باید توجه داشته باشند که هر گونه آسیب‌دیدگی پوستی در فصل بهار می‌تواند به‌عنوان عامل محرکی برای تشدید این بیماری عمل کند.


افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس باید توجه داشته باشند که هر گونه آسیب‌دیدگی پوستی در فصل بهار می‌تواند به‌عنوان عامل محرکی برای تشدید این بیماری عمل کند. حتی خراش‌های سطحی و نیش حشرات کوچک هم در گروه همین آسیب‌دیدگی‌ها قرار می‌گیرند و نباید آن‌ها را بی‌اهمیت تلقی کرد. ‌دکتر ملیسا پیلیانگ (متخصص پوست در کلینیک کلیولند) می‌گوید: «خاراندن محل نیش‌زدگی حشرات، مشکل را تا دو برابر بدتر می‌کند».

این متخصص، نکات زیر را برای جلوگیری از تماس با حشرات و نیش‌زدگی احتمالی توصیه می‌کند:

لباس‌های ‌آستین‌بلند بپوشید و از پوشیدن شلوارهای کوتاه در محیط‌های باز خودداری کنید.
اگر به مناطق جنگلی و آزاد می‌روید، حتما انتهای شلوار را داخل جوراب بگذارید و از جوراب‌های ضخیم استفاده کنید.
از محصولات ضدحشرات حاوی DEET استفاده کنید. این ماده برای دفع حشرات طراحی شده است و بهترین گزینه برای جلوگیری از نیش پشه‌ها به حساب می‌آید.

در طول ماه‌های زمستانی، بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس باید از تماس صابون با زیربغل‌ها، کشاله ران، صورت، دست‌ها و پاها جلوگیری کنند. با این‌حال، هرچه این افراد در طول فصل بهار بیشتر از خانه خارج شوند، بیشتر به حمام کامل نیاز پیدا می‌کنند. دکتر پیلیانگ می‌گوید: «استفاده از صابون‌های ملایم مخصوص پوست‌های حساس در طول فصل بهار می‌تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11722

افزودن نظر