توصیه‌های بهاره به مبتلایان به پسوریازیس/ لباس نخی بپوشید و بعد از استخر، دوش بگیرید!
۱۷ فروردین ۱۳۹۶

توصیه‌های بهاره به مبتلایان به پسوریازیس/ لباس نخی بپوشید و بعد از استخر، دوش بگیرید!

دکتر ملیسا پیلیانگ (متخصص پوست در کلینیک کلیولند) به همه افراد مبتلا به پسوریازیس توصیه می‌کند که در شرایط آب‌وهوایی گرم، حتما از لباس‌هایی با پارچه‌های دارای قابلیت جذب رطوبت یا لباس‌های گشاد و نخی استفاده کنند و همچنین لباس‌های دارای رنگ‌های روشن‌تر بپوشند.


همراه با افزایش تدریجی دمای هوا در فصل بهار، میزان تعریق بدن هم بیشتر می‌شود و همین روند می‌تواند علائم بیماری پسوریازیس را تشدید کند. ‌دکتر ملیسا پیلیانگ (متخصص پوست در کلینیک کلیولند) به همه افراد مبتلا به پسوریازیس توصیه می‌کند که در شرایط آب‌وهوایی گرم، حتما از لباس‌هایی با پارچه‌های دارای قابلیت جذب رطوبت (moisture-wicking) یا لباس‌های گشاد و نخی استفاده کنند و همچنین لباس‌های دارای رنگ‌های روشن‌تر بپوشند. این دو ترفند، میزان تعریق در هوای گرم را به حداقل می‌رسانند.

نکته مهم بعدی به نوع استفاده از استخر در میان افراد مبتلا به پسوریازیس ارتباط دارد. همراه با گرم شدن تدریجی هوا در فصل بهار، رفتن به استخر می‌تواند به نرم کردن یا جداسازی پلاک‌های پسوریازیس از روی پوست کمک کند. با این‌حال، آب شور و کُلُر می‌توانند نقش تحریک‌کننده داشته باشند و درنهایت پوست را بیش از حد خشک کنند. دکتر پلیانگ با توجه به اهمیت همین موضوع می‌گوید: «پس از شنا کردن، ‌حتما تمام بدن خودتان را با آب شیرین بشویید و در ادامه حتما لایه ضخیمی از مرطوب‌کننده‌ها را روی تمام سطح پوست بدن و صورت پخش کنید». درواقع، تنها در این صورت است که استفاده از استخر در فصل بهار می‌تواند برای افراد مبتلا به پسوریازیس مفید باشد.

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11716

افزودن نظر