راه مقابله با کهیر و پف زیر چشم ناشی از آلرژی در بهار
۱۷ فروردین ۱۳۹۶

راه مقابله با کهیر و پف زیر چشم ناشی از آلرژی در بهار

اولین مرحله دفاع از پوست در مقابل کهیر، خودداری از تماس با محرک‌های این مشکل پوستی است. علاوه بر این،‌ باید مشکل خودتان را با پزشک متخصص آلرژی در میان بگذارید تا در صورت لزوم، داروهای ضدآلرژی برای شما در نظر گرفته شود.


کهیرها یکی از مشکلات پوستی هستند که همراه با فصل بهار شیوع بیشتری پیدا می‌کنند. البته این عارضه‌های پوستی قرمز، برجسته و همراه با خارش می‌توانند واکنش آلرژیک التهابی نسبت به یکی از عواملی باشند که به آن‌ها آلرژی دارید: نیش حشرات، گرده‌ها،‌ آلرژن‌های غذایی، لاتکس، پیچک سمّی و... .

اولین مرحله دفاع از پوست در مقابل کهیر، خودداری از تماس با محرک‌های این مشکل پوستی است. علاوه بر این،‌ باید مشکل خودتان را با پزشک متخصص آلرژی در میان بگذارید تا در صورت لزوم، داروهای ضدآلرژی برای شما در نظر گرفته شود. در بعضی از موارد، تست آلرژی می‌تواند برای تشخیص عوامل محرک مفید و موثر باشد، اما بیشتر موارد ابتلا به کهیرها به‌علت یک عامل محرک واضح و قطعی اتفاق نمی‌افتند.

پف‌کردگی زیر چشم‌ها و تیرگی‌های دور چشم، دو مشکل دیگری هستند که افراد مبتلا به آلرژی را در فصل بهار آزار می‌دهند. البته پزشکان متخصص پوست می‌توانند داروهای ضدآلرژی لازم و قطره‌های چشم مخصوص را با هدف تسکین خارش و التهاب برای این بیماران تجویز کنند. استفاده از لوازم آرایشی ضدآلرژی و عینک آفتابی نیز می‌تواند مانع از تماس آلرژن‌ها با چشم‌های این بیماران شود.

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11715

افزودن نظر