آقایان و ورزشکاران، بیشتر تخمه کدو بخورند!
۱۶ فروردین ۱۳۹۶

آقایان و ورزشکاران، بیشتر تخمه کدو بخورند!

منیزیم موجود در تخمه کدوی خام می‌تواند سطح تستوسترون را در بدن بیشتر کند. به‌علاوه، تخمه کدوی خام حاوی نوعی از اسیدهای آمینه به‌نام لوسین (leucine) است که می‌تواند اکسیداسیون چربی را تقویت کند و درنتیجه استقامت افراد را افزایش بدهد. 


تخمه کدوی خام سرشار است از چربی‌های غیراشباع، فیبرهای غذایی و مواد مغذی مهمی مانند اسیدهای آمینه و منیزیم که همگی در کنار هم می‌توانند سطح تستوسترون را در بدن افزایش بدهند. البته با وجود این فواید مهم، نباید از تخمه کدوی خام برای درمان بیماری‌ها استفاده کنید و داروهای احتمالی را کنار بگذارید.

یکی از مطالعات منتشرشده در Biological Trace Element Research در سال ۲۰۱۱ میلادی نشان می‌دهد که منیزیم موجود در تخمه کدوی خام می‌تواند سطح تستوسترون را در بدن بیشتر کند. به‌علاوه، تخمه کدوی خام حاوی نوعی از اسیدهای آمینه به‌نام لوسین (leucine) است که می‌تواند اکسیداسیون چربی را تقویت کند و درنتیجه استقامت افراد را افزایش بدهد. این ویژگی برای ورزشکاران در تمرین‌های قدرتی از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی از مطالعات The Journal of Sports Medicine and Physical Fitness در همین زمینه نشان می‌دهد که مصرف لوسین، می‌تواند سطح تستوسترون را در بدن افراد ورزشکار بیشتر کند.

چربی‌های غیراشباع تک‌زنجیره‌ای و چندزنجیره‌ای موجود در تخمه کدوی خام می‌توانند وضعیت متابولیسم را در سطح مطلوبی حفظ کنند و تعادل هورمونی را در بدن نگه دارند. علاوه بر این، احساس سیری مطلوب‌تر و پایدارتری ایجاد می‌کنند. البته با وجود این‌که خوردن تخمه کدوی خام به مدیریت وزن کمک می‌کند، اما فواید آن در کاهش وزن هنوز ثابت نشده است.

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11706

افزودن نظر