مارها را عصبانی نکنید تا به شما حمله نکنند!
۰۶ فروردین ۱۳۹۶

مارها را عصبانی نکنید تا به شما حمله نکنند!

اگر یک مار، به هر دلیلی، به شما حمله کرد و نیش‌تان زد، هرچه سریع‌تر از دسترس مار دور شوید تا از نیش‌های بعدی جلوگیری کنید.


مهم‌ترین نکته‌ای که باید درباره مارها بدانیم این است: مارها هرگز به انسان‌ها حمله نمی‌کنند، مگر این‌که عصبانیت‌شان را برانگیخته کنیم یا رفتار تحریک‌آمیزی نسبت به آن‌ها انجام بدهیم. مارها ذاتا موجودات خجالتی‌ای هستند و تا جایی که برای‌شان امکان‌پذیر باشد، از برخورد با انسان‌ها دوری می‌کنند. بنابراین، در صورت مواجه شدن با مارها،‌ هرگز مزاحم‌شان نشوید، به آن‌ها دست نزنید و هیچ وقت سعی نکنید که آن‌ها را در محیط بسته گیر بیاندازید.

راه رفتن با پاهای برهنه در زمین‌های طبیعی و سرسبز، شنا کردن در دریاچه‌ها و آبگیرهای تیره، و بالا رفتن از صخره‌ها و درختانی که پوشش گیاهی سبز دارند، همگی شما را در معرض تماس با مارها قرار می‌دهند. اگر شب‌ها در جنگل‌ها به گردش می‌روید، حتما یک مشعل یا فانوس به‌همراه داشته باشید. هرگز مارها را اذیت نکنید یا صدای‌شان را تقلید نکنید، چون این کارها می‌توانند میزان سم در نیش مارها را افزایش بدهند.

اگر یک مار، به هر دلیلی، به شما حمله کرد و نیش‌تان زد، هرچه سریع‌تر از دسترس مار دور شوید تا از نیش‌های بعدی جلوگیری کنید. کمک‌های اولیه مناسب برای مارگزیدگی همچنان موضوع مورد بحثی است. با این‌حال، تنها شیوه تاییدشده در سطح جهانی، ثابت‌سازی و تکان ندادن محل یا اندام مارگزیدگی، و زنده نگه داشتن قربانی است. قربانی باید سریعا به نزدیک‌ترین بیمارستان یا درمانگاه منتقل شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11664

افزودن نظر