نکانی که در سفر زمینی و دریایی با نوزاد باید به آن اهمیت بدهیم

نکانی که در سفر زمینی و دریایی با نوزاد باید به آن اهمیت بدهیم

کودکان از همان روز اول زندگی‌شان می‌توانند در خودرو قرار بگیرند همانطور که اکثر بچه‌ها به وسیله ماشین از بیمارستان به خانه منتقل می‌شوند.


سفر زمینی

کودکان از همان روز اول زندگی‌شان می‌توانند در خودرو قرار بگیرند همانطور که اکثر بچه‌ها به وسیله ماشین از بیمارستان به خانه منتقل می‌شوند. ایمن‌ترین مکان برای قرار دادن صندلی نوزاد در خودرو، وسط صندلی عقب و رو به شیشه عقب است. به هیچ وجه کودک را در حال حرکت خودرو از صندلیش خارج نکنید حتی اگر به شدت گریه می‌کند و فریاد می‌زند.

معمولا نوزادان، در سفرهای طولانی جاده‌ای می‌خوابند به ویژه اگر به قدری بزرگ شده باشند که حرکات ماشین در جاده را حس کنند. کودکان بزرگ‌تر زمان بیشتری بیدار می‌مانند بنابراین بهتر است برای او وسایل سرگرم‌کننده مانند کتاب، اسباب بازی و خوراکی بردارید. همچنین شعرهای کودکانه‌ای را که می‌دانید، مرور کنید تا در راه سفر برای او بخوانید. بهتر است بلافاصله قبل از راه افتادن، پوشک نوزادتان را تعویض کنید تا در طول راه به دردسر نیفتید.

با اینکه شیر دادن به نوزاد در هر مکانی مجاز است اما خودرو در حال حرکت مکان مناسبی برای شیر دادن به نوزاد نیست مگر اینکه سفرتان خیلی طولانی شود. بهترین کار این است که شیر دوشیده شده خودتان را در داخل شیشه شیر داشته باشید و هر زمان که نوزاد گرسنه‌اش شد، بدون نیاز به خارج کردن نوزاد از صندلی‌اش، با شیشه به او شیر دهید.

سفر دریایی

سفر به وسیله کشتی و با وجود نوزاد کار سختی نیست فقط کافی است وسایل مورد نیاز را به همراه داشته باشید. کری‌یر، کالسکه و هرگونه مواد خوراکی لازم برای نوزادتان را همراه داشته باشید. بهتر است بیشترین زمان حضور در کشتی، نوزاد خواب باشد. در طول سفر با کشتی باید مراقب دو چیز باشید: میکروب‌ها و اشعه UV آفتاب. اگر برایتان مقدور است، در فصول سرد با کشتی سفر نکنید زیرا خطر ابتلا به آنفلوانزا یا سرماخوردگی وجود دارد. اگر لازم هست داروهای مجاز تحت نظر پزشک برای او بردارید. سعی کنید از دست زدن افراد غریبه به نوزادتان پیشگیری کنید. هرگاه می‌خواهید بر روی عرشه کشتی قدم بزنید پوست او را با کرم ضدآفتاب بپوشانید و از کلاه یا سایه بان برای او استفاده کنید. بسیاری از خطوط کروز و کشتیرانی، توصیه می‌کنند که با کودکان زیر ۶ ماه به صورت دریایی سفر نکنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11653

افزودن نظر