فواید روغن نارگیل و روغن آرگان برای پوست
۲۳ اسفند ۱۳۹۵

فواید روغن نارگیل و روغن آرگان برای پوست

قرن‌های زیادی است که زنان جزیره پلینزی از فواید روغن نارگیل برای پوست خودشان استفاده می‌کنند. آنان از روغن نارگیل برای تغذیه پوست و محافظت از پوست و مو در مقابل عوامل بیرونی و درونی کمک می‌گیرند.


روغن نارگیل
قرن‌های زیادی است که زنان جزیره پلینزی از فواید روغن نارگیل برای پوست خودشان استفاده می‌کنند. آنان از روغن نارگیل برای تغذیه پوست و محافظت از پوست و مو در مقابل عوامل بیرونی و درونی کمک می‌گیرند. امروزه دیگر ثابت شده است که این ماده چندکاره و غذایی، حاوی اسیدهای چرب منحصربه‌فردی است که کاربردهای زیادی دارد. درحال حاضر، مردم زیادی در نقاط مختلف جهان از روغن نارگیل به‌عنوان روغن چرب‌کننده بدن، پاک‌کننده آرایش و تقویت‌کننده موها استفاده می‌کنند و از خواص آن بهره‌مند می‌شوند.


روغن آرگان
اگرچه روغن آرگان حاوی ویتامین E بیشتری نسبت به روغن زیتون است، اما این روغن گیاهی از دانه‌های درخت بومی آرگان در مراکش گرفته می‌شود. استخراج روغن آرگان یا هر روغن دیگر، کار سخت و ویژه‌ای است. بنابراین، قیمت بیشتری نسبت به خیلی از ترکیبات دیگر دارد. روغن آرگان سرشار است از امگا-۶ و امگا-۹ که هر دو به‌عنوان محافظ برای پوست عمل می‌کنند.


بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند که در طول ماه‌های سرد، از محصولاتی استفاده کنید که حاوی روغن بیشتری باشند. با این‌حال، در طول ما‌ه‌های گرم، بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که بافت سبُک‌تر و روغن کمتری دارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11597

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر