اگر کودک‌تان را از شیر گرفته‌اید، به او غذاهای کم حجم بدهید
۲۲ اسفند ۱۳۹۵

اگر کودک‌تان را از شیر گرفته‌اید، به او غذاهای کم حجم بدهید

از شیر گرفتن کودکان، یکی از مراحلی است که می‌تواند مادران را به دردسر بیاندازد. با این‌حال، نکات و ترفندهای مختلفی برای انجام دادن این کار وجود دارند و می‌توانند کار مادرها را راحت‌تر کنند.


از شیر گرفتن کودکان، یکی از مراحلی است که می‌تواند مادران را به دردسر بیاندازد. با این‌حال، نکات و ترفندهای مختلفی برای انجام دادن این کار وجود دارند و می‌توانند کار مادرها را راحت‌تر کنند. در ادامه، با نظر متخصصان تغذیه و متخصصان غذای کودکان در این زمینه آشنا می‌شویم.
فقط یک غذا را برای یک دوره زمانی مشخص امتحان کنید


این کار، یکی از بهترین ترفندها در طول اولین هفته‌های از شیر گرفتن کودک است. امتحان کردن یک غذای مشخص هم کودک کمک می‌کند تا به‌آرامی با طعم و بافت جدید آشنا شود و هم به والدین کمک می‌کند تا راحت‌تر واکنش‌های احتمالی کودک به مواد غذایی خاص را شناسایی کنند. بعد از گذشت چند هفته، والدین می‌توانند دو یا چند ماده غذایی را ترکیب کنند.


با وعده‌های کوچک شروع کنید
از شیر گرفتن کودک، باید با وعده‌های غذایی بسیار کوچک شروع شود، حتی با چند قاشق چای‌خوری. دستگاه گوارشی کودک در این حالت مجبور می‌شود که غذاهای «واقعی» را هضم کند و درنتیجه انواع مختلفی از آنزیم‌های گوارشی را برای هضم غذاها به‌وجود بیاورد. به‌علاوه، تغییراتی هم در ترکیب باکتریایی روده کودک اتفاق می‌افتند. دستگاه گوارشی کودک به زمان نیاز دارد تا بتواند با مواد غذایی جدید تطبیق پیدا کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11584

افزودن نظر