مکمل ویتامین B را صبح بخورید و منیزیم را شب!
۱۷ اسفند ۱۳۹۵

مکمل ویتامین B را صبح بخورید و منیزیم را شب!

بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم که هر روز فقط از یک مکمل کامل استفاده کنیم، نه از چندین قرص جداگانه. حتی گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که همین یک قرص مکمل را هم بخوریم. 


بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم که هر روز فقط از یک مکمل کامل استفاده کنیم، نه از چندین قرص جداگانه. حتی گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که همین یک قرص مکمل را هم بخوریم. با این‌حال، دریافت بیش از حد مواد مغذی محلول در آب مانند ویتامین C و B، مشکلی برای بدن به‌وجود نمی‌آورد، چون مقدار مازاد این مواد مغذی به‌راحتی از طریق ادرار دفع می‌شود. بنابراین، بهتر است که دوز مصرفی روزانه را به چند بخش تقسیم کنید و مکمل‌های مختلف را هر روز بین ۲ تا ۳ وعده بخورید.


نکته بعدی درباره مصرف مکمل‌ها، اهمیت زمان‌بندی است. ابتدا باید برای خودتان روشن کنید که آیا در گروه افراد سحرخیز قرار می‌گیرید یا شب‌ها تا دیروقت بیدار هستید؟ بسیاری از مکمل‌ها نیز به براساس همین ویژگی دسته‌بندی می‌شوند. جالب است بدانید که ویتامین‌های B و انواع حاوی تیروزین باید در ساعات اولیه صبح به بدن برسند تا انرژی مطلوبی را به‌وجود بیاورند. با این‌حال، تیانین، منیزیم و ۵HTP، همگی در گروه آرام‌بخش‌های طبیعی قرار می‌گیرند و باید در ساعات قبل از خواب شبانه مصرف شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11543

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر