هنگام جدایی هم با طرف مقابل، محترمانه برخورد کنید
۱۵ اسفند ۱۳۹۵

هنگام جدایی هم با طرف مقابل، محترمانه برخورد کنید

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که روند طلاق‌شان بدون شک دوستانه خواهد بود، چون قبلا با همسرشان توافق کرده‌اند و درنتیجه به‌خوبی می‌توانند از همدیگر جدا شوند.


بسیاری از افراد فکر می‌کنند که روند طلاق‌شان بدون شک دوستانه خواهد بود، چون قبلا با همسرشان توافق کرده‌اند و درنتیجه به‌خوبی می‌توانند از همدیگر جدا شوند. با این‌حال، هر چیزی می‌تواند در شرایط واقعی جدایی، حالت متفاوت و غیرقابل انتظاری به خود بگیرد.


سارا دیویسون (متخصص طلاق) می‌گوید: «همین‌که بعد از مطرح شدن موضوع طلاق، پای مسائلی وسط کشیده شود که بتوانند ثبات و امنیت طرف مقابل را به خطر بیاندازند مانند مسائل مالی، تغییرات در سبک زندگی و...، اوضاع هم تغییر می‌کند. در این حالت، شما با دید تازه‌ای به وضعیت خودتان نگاه می‌کنید و حتی مجبور می‌شوید که عقب بکشید، خصوصا اگر فرزند خُردسال داشته باشید».


به‌گفته این متخصص، «بدیهی است که شما باید بعد از مشورت با مشاور و گرفتن تصمیم نهایی برای جدایی، قوی باشید و روی خواسته خودتان بمانید، اما بهتر است که این کار را با استفاده از راه‌های محترمانه انجام بدهید. بنابراین، باید بیاموزید که چه رفتاری قابل قبول است و بعد مرزهای احترام را برای خودتان تعیین کنید. به‌علاوه، باید در بدترین شرایط هم به این اصول پای‌بند باشید. توجه داشته باشید که در شرایط سخت و بحرانی، احتمال دارد چیزهایی به زبان بیاورید که بعدا از آن‌ها پشیمان شوید. بنابراین، همواره از خودتان بپرسید که بهترین کار در شرایط فعلی چیست؟».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11513

افزودن نظر