چاقی، عوارض دیابت را در جوانان مبتلا به دیابت نوع 2، بیشتر می‌کند
۱۵ اسفند ۱۳۹۵

چاقی، عوارض دیابت را در جوانان مبتلا به دیابت نوع ۲، بیشتر می‌کند

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که جوانان مبتلا به بیماری دیابت نوع دوم، بیشتر از جوانان مبتلا به نوع اول این بیماری با عوارض ناشی از قند خون بالا مواجه می‌شوند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که جوانان مبتلا به بیماری دیابت نوع دوم، بیشتر از جوانان مبتلا به نوع اول این بیماری با عوارض ناشی از قند خون بالا مواجه می‌شوند. گزارشی از این مطالعه در Journal of the American Medical Association منتشر شده است.
به‌گفته محققان، تقریبا سه نفر از هر چهار نوجوان یا جوان مبتلا به بیماری دیابت نوع دوم، حداقل با یکی از عوارض این بیماری مواجه می‌شود، درحالی که این نسبت در نوجوانان و جوانان مبتلا به دیابت نوع اول، یک به سه است.


دکتر دانا دابیلیا (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «یکی از تفاوت‌های اصلی بین نوجوانان و جوانان مبتلا به دیابت نوع اول و نوع دوم، چاقی است. وقتی که اطلاعات این بیماران را براساس چاقی بررسی می‌کنیم، عوارض دیابت نوع دوم هم کمتر می‌شوند».


نکته دیگری که در این مطالعه اهمیت دارد، این است که عوارض ناشی از بیماری دیابت برای این بیماران معمولا در مراحل اولیه نمایان می‌شوند. درواقع، شرایط نوجوانان و جوانان مبتلا به دیابت نوع دوم به صورتی است که هنوز می‌توان آسیب‌های احتمالی را جبران کرد. این عوارض می‌توانند شامل نارسایی‌های قلبی، کلیوی یا مشکلات بینایی باشند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11509

افزودن نظر