حقایق ناگفته درباره مدفوع/ بخش دوم
۳۰ بهمن ۱۳۹۵

حقایق ناگفته درباره مدفوع/ بخش دوم

بعضی از انواع مغزها و دانه‌ها، پوسته بیرونی سفتی دارند که از چربی ذخیره‌شده در خودشان محافظت می‌کند. البته شاید بگویید که ذرت این‌طور نیست، اما چرا همچنان در مدفوع مشاهده می‌شود؟


بعضی از مواد غذایی دارای پوسته بیرونی محکمی هستند!
بعضی از انواع مغزها و دانه‌ها، پوسته بیرونی سفتی دارند که از چربی ذخیره‌شده در خودشان محافظت می‌کند. البته شاید بگویید که ذرت این‌طور نیست، اما چرا همچنان در مدفوع مشاهده می‌شود؟ پوسته بیرونی ذرت اصلا محکم نیست، ولی هر دانه ذرت دارای پوشش بیرونی خاصی از جنس سلولز است که تجزیه آن توسط آنزیم‌های موجود در بدن ما امکان‌پذیر نیست. بنابراین، محتویات داخل پوسته هضم می‌شوند، اما سلولز سالم باقی می‌ماند و در مدفوع دیده می‌شود. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ذرت، دست‌نخورده و بدون هضم از بدن ما بیرون می‌آید، اما ما با این توضیح نشان دادیم که مواد مغذی درون ذرت در اکثر موارد جذب می‌شوند.

مواد غذایی را کامل نمی‌جوید!
چیزهایی که ما در مدفوع خودمان می‌بینیم، می‌توانند نشان‌دهنده این باشند که ما غذاها را تا چه اندازه می‌جویم. اگر چنین مساله‌ای برای شما عجیب است، باید یادآوری کنیم که فرآیند هضم با همین جویدن شروع می‌شود. دکتر سونیا آنگلون (متخصص تغذیه و سخن‌گوی آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی) می‌گوید: «اگر ما مواد غذایی را کاملا نجویم، فعالیت آنزیم‌های گوارشی برای هضم مواد غذایی را سخت‌تر می‌کنیم».

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11340

افزودن نظر