بهبود سلامت روان کودکان با: حضور پدر و مادر و واکنش کنترل‌شده

بهبود سلامت روان کودکان با: حضور پدر و مادر و واکنش کنترل‌شده

  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

الزامات زندگی روزمره می‌تواند پدر و مادر را در طی روز، دور از فرزند نگه دارد و حتی کیفیت وقت‌گذرانی با کودک را هم پایین بیاورد.

سلامتیسم

الزامات زندگی روزمره می‌تواند پدر و مادر را در طی روز، دور از فرزند نگه دارد و حتی کیفیت وقت‌گذرانی با کودک را هم پایین بیاورد. درواقع، برقراری تعادل بین شغل و قرار گرفتن در نقش والدین، به یکی از مشکلات اصلی پدرها و مادرها تبدیل شده است و نگرانی آنان نسبت به خوش‌بختی و رفاه کودک را هم افزایش داده است.


با این‌حال، شما باید به‌عنوان پدر یا مادر، حتما زمان مشخصی را در طول روز فقط و فقط به فرزندتان اختصاص بدهید. صحبت کردن با کودک یا انجام دادن کارهای سرگرم‌کننده، یکی از وظایف ضروری شما به‌عنوان والدین است. اگر می‌خواهید که کیفیت وقت‌گذرانی با فرزندتان را بالاتر ببرید، تلفن همراه‌تان را خاموش کنید و فقط به فرزندتان توجه داشته باشید.


مراقب واکنش‌های‌تان باشید
هیچ شکی نیست که برخورد صحیح با نوجوانان امروزی واقعا سخت است، ‌اما شما به‌عنوان پدر و مادر باید تفاوت بین مراحل مختلف و گذرای نوجوانی و مسائل دائمی و خاص را تشخیص بدهید.
فراموش نکنید که اتفاقاتی مانند تغییرات جدید در وضعیت زندگی، مدرسه، یا آشنا شدن با دوستان جدید،‌ همگی می‌توانند رفتارهای کودکان را موقتا تغییر بدهند. حمایت درست اعضای خانواده از کودکان در این موقعیت‌ها، می‌تواند رفتار آنان را به وضعیت طبیعی بازگرداند.

افزودن نظر

هفت + شش =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب