اگر پوست ترکیبی دارید، بخوانید/ بخش سوم

اگر پوست ترکیبی دارید، بخوانید/ بخش سوم

  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

شستن پوست‌های ترکیبی با استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم،‌ مانع از خشکی پوست و برانگیختگی حساسیت آن می‌شود. پاک‌کننده‌ها و ماسک‌های حاوی اسید سالیسیلیک، تجمع سلول‌های پوستی مُرده و چربی را در فولیکول‌های مسدودشده از بین می‌برند و التهاب پوست را هم تسکین می‌دهند. 

سلامتیسم

برای درمان آکنه از کرم‌های ویتامین E استفاده کنید
شستن پوست‌های ترکیبی با استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم،‌ مانع از خشکی پوست و برانگیختگی حساسیت آن می‌شود. پاک‌کننده‌ها و ماسک‌های حاوی اسید سالیسیلیک، تجمع سلول‌های پوستی مُرده و چربی را در فولیکول‌های مسدودشده از بین می‌برند و التهاب پوست را هم تسکین می‌دهند. به‌گفته دکتر جاستین هکستال (متخصص پوست)، «بنزوئیل پراکسید هم به باز کردن منافذ پوستی کمک می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد. نکته مهم بعدی این‌که مطالعات علمی نشان داده‌اند بنزوئیل پراکسید، سطح ویتامین E را در پوست کاهش می‌دهد. بنابراین، من همیشه توصیه می‌کنم که در دوره درمان آکنه، حتما از کرم‌های ویتامین E برای جبران این ویتامین استفاده کنید».

مرطوب‌سازی پوست خشک و پوسته‌پوسته را فراموش نکنید
باز هم باید تکرار کنیم که لایه‌برداری پوست به اندازه یک یا دو بار در هفته برای پوست‌های ترکیبی لازم است. علاوه بر این، استفاده از ماسک‌های مرطوب‌کننده و تسکین‌دهنده واقعا می‌تواند به این نوع از پوست‌ها کمک کند. دکتر هکستال می‌گوید: «سراغ محصولاتی بروید که حاوی این عناصر باشند: ویتامین E، گلیسیرین، اسید سالیسیلیک، گل همیشه‌بهار (calendula) و آلوئه‌ورا. فراموش نکنید که شاید نوع پاک‌کننده مصرفی، پوست شما را نامتعادل کرده باشد. لوسین‌های پاک‌کننده در این وضعیت می‌توانند موثر باشند».

افزودن نظر

دو - دو =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب