کارهایی که سرماخوردگی را بدتر می‌کنند/ بخش پنجم
۲۶ بهمن ۱۳۹۵

کارهایی که سرماخوردگی را بدتر می‌کنند/ بخش پنجم

سیگار کشیدن، یکی از بدترین کارهایی است که همه علائم سرماخوردگی و خصوصا سرفه را تشدید می‌کند. همه افرادی که سیگار می‌کشند، مستقیما ریه‌های خودشان را آزار می‌دهند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند.


سیگار کشیدن
سیگار کشیدن، یکی از بدترین کارهایی است که همه علائم سرماخوردگی و خصوصا سرفه را تشدید می‌کند. همه افرادی که سیگار می‌کشند، مستقیما ریه‌های خودشان را آزار می‌دهند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند. فراموش نکنید که در مواقع سرماخوردگی، ریه‌ها به‌خودی خود ملتهب هستند. بنابراین، سیگار کشیدن در چنین شرایطی، نتیجه‌ای جز تشدید التهاب و مشکلات ریوی ندارد.
افراد مبتلا به سرماخوردگی، علاوه بر این‌که باید از سیگار کشیدن خودداری کنند، باید از دود سیگار هم دور بمانند. قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران در شرایط سرماخوردگی می‌تواند به اندازه خود سیگار کشیدن مضر باشد.

زیاده‌روی در استفاده از داروهای سرماخوردگی
شکی نیست که بعضی از داروهای بدون نسخه مخصوص سرماخوردگی می‌توانند حال شما را بهتر کنند. برای مثال، اسپری‌های ضداحتقان بینی یا انواع قطره‌ها می‌توانند گرفتگی بینی ناشی از سرماخوردگی را تا حدود زیادی از بین ببرند. با این‌حال،‌ زیاده‌روی در مصرف این داروها می‌تواند تاثیر معکوس داشته باشد و درنتیجه علائم سرماخوردگی را بدتر کند. بنابراین، هیچ وقت در مصرف داروهای بدون نسخه مخصوص سرماخوردگی زیاده‌روی نکنید و همیشه به دستورالعمل مصرف آن‌ها توجه داشته باشید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11290

افزودن نظر