ویتامین‌های میوه خشک، کمتر از میوه تازه است

ویتامین‌های میوه خشک، کمتر از میوه تازه است

  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

میوه‌های خشک و میوه‌های تازه از نظر میزان کالری و قند در هر وعده مصرفی با همدیگر برابر هستند. برای مثال، ‌در یک وعده مصرفی میوه خشک که برابر است با یک‌چهارم فنجان، ۵۲ کالری و ۱۲ گرم قند وجود دارد.

سلامتیسم

میوه‌های خشک و میوه‌های تازه از نظر میزان کالری و قند در هر وعده مصرفی با همدیگر برابر هستند. برای مثال، ‌در یک وعده مصرفی میوه خشک که برابر است با یک‌چهارم فنجان، ۵۲ کالری و ۱۲ گرم قند وجود دارد. این درحالی است که در یک وعده مصرفی میوه تازه که برابر است با یک فنجان، میزان کالری به ۶۵ و میزان قند به ۱۳ گرم می‌رسد.

با این‌حال، افرادی که قصد کاهش وزن دارند، بهتر است که از میوه‌های تازه استفاده کنند. دلیلش این است که میوه‌های تازه دارای آب و حجم بیشتری هستند، و همین ویژگی باعث می‌شود که احساس سیری زودتر و طولانی‌تری به‌وجود بیاورند.


در طول فرآیند خشک‌سازی میوه‌ها، بعضی از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین‌های B، فولات و ویتامین A در شرایط ناپایدار قرار می‌گیرند و درنهایت کاهش پیدا می‌کنند. بنابراین، میوه‌های تازه حاوی ویتامین‌های بیشتری نسبت به میوه‌های خشک هستند.
در بعضی از موارد و برای جلوگیری از قهوه‌ای شدن میوه‌های خشک، مقداری گوگرد به این محصولات می‌شود. این روش، ویتامین C و A را بیشتر در میوه‌های خشک حفظ می‌کند، اما اضافه کردن گوگرد واقعا تیامین موجود در میوه‌ها را از بین می‌برد.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

سه + نه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب