راه‌های افزایش استحکام استخوان‌ها در مبتلایان به ام‌اس/ بخش دوم

راه‌های افزایش استحکام استخوان‌ها در مبتلایان به ام‌اس/ بخش دوم

  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ویتامین D واقعا برای قوی نگه داشتن استخوان‌ها و عضله‌های بدن حیاتی است. این ویتامین، شرایط لازم برای جذب کلسیم را هم فراهم می‌کند و دریافت کلسیم هم برای حفظ توده‌های استخوانی ضرورت دارد.

سلامتیسم

بررسی وضعیت ویتامین D در بدن
ویتامین D واقعا برای قوی نگه داشتن استخوان‌ها و عضله‌های بدن حیاتی است. این ویتامین، شرایط لازم برای جذب کلسیم را هم فراهم می‌کند و دریافت کلسیم هم برای حفظ توده‌های استخوانی ضرورت دارد. بنابراین، اهمیت دریافت ویتامین D دو برابر می‌شود. مطالعات علمی نشان می‌دهند که دریافت نکردن ویتامین D به اندازه کافی می‌تواند باعث ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی استخوان‌ها شود که معمولا با این بیماری همراه است.


یکی از مطالعات منتشرشده در Annals of Neurology در سال ۲۰۱۲ میلادی نشان می‌دهد که پایین بودن سطح ویتامین D با فعالیت بیشتر بیماری ام‌اس مرتبط است. حتی شکل‌گیری ضایعات جدید ناشی از بیماری ام‌اس در مغز نیز به کمبود ویتامین D ارتباط دارد.
هنوز روشن نیست که آیا مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند در بیماری ام‌اس تغییری به‌وجود بیاورد یا خیر، اما بسیاری از پزشکان به افراد مبتلا به بیماری ام‌اس توصیه می‌کنند که سطح ویتامین D را تحت نظارت داشته باشند. بنابراین، درباره مصرف مکمل‌های ویتامین D یا هر روش دیگر برای رساندن ویتامین D به سطح استاندارد، حتما با پزشک خودتان مشورت کنید.

افزودن نظر

ده × چهار =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب