اگر پوست ترکیبی دارید، بخوانید/ بخش دوم
۲۶ بهمن ۱۳۹۵

اگر پوست ترکیبی دارید، بخوانید/ بخش دوم

استفاده از سرم همیشه به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی فعال با هدف محافظت از پوست توصیه می‌شود که نقش موثری هم در بازسازی سلول‌ها دارد. 


اهمیت استفاده از سرم
استفاده از سرم همیشه به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی فعال با هدف محافظت از پوست توصیه می‌شود که نقش موثری هم در بازسازی سلول‌ها دارد. دکتر جاستین هکستال (متخصص پوست) می‌گوید: «پیشنهاد من استفاده از سرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان است که از پوست در مقابل تنش‌های روزانه مانند آلودگی هوا و اشعه‌های UV محافظت می‌کنند. سرم‌ها به‌طور کلی سبُک هستند، برپایه آب طراحی شده‌اند و به‌خوبی توسط پوست پذیرفته می‌شوند. پس از جذب سرم، استفاده از مرطوب‌کننده (ترجیحا لوسیون یا ژل هیالورونیک اسید) لازم است. این کار هم رطوبت پوست را در سطح مطلوب نگه می‌دارد و هم درخشش پوست را حفظ می‌کند».

لایه‌برداری کنید، اما کم!
لایه‌برداری واقعا برای از بین بردن سلول‌های پوستی مُرده و چربی بیش از حد پوست مناسب است. با این‌حال، دکتر هکستال به همه افرادی که پوست ترکیبی دارند، توصیه می‌کند که لایه‌برداری را بیشتر از دو بار در هفته انجام ندهند. به نظر این متخصص، استفاده از پارچه‌های کمی زبر و گرم برای این نوع از پوست‌ها، هر گونه مواد زائد را از روی پوست جدا می‌کند.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11281

افزودن نظر