راه‌های تقویت ناخن‌ها/ پیرایش منظم ناخن‌ها
۲۳ بهمن ۱۳۹۵

راه‌های تقویت ناخن‌ها/ پیرایش منظم ناخن‌ها

پیرایش ناخن‌ها براساس برنامه و نظم معیّن به ناخن‌ها کمک می‌کند تا همیشه استحکام خودشان را حفظ کنند. وقتی اجازه می‌دهید که ناخن‌ها بدون پیرایش مناسب رشد کنند و بلندتر شوند، معمولا شکل بدی پیدا می‌کنند و ناهموار می‌شوند.


پیرایش ناخن‌ها براساس برنامه و نظم معیّن به ناخن‌ها کمک می‌کند تا همیشه استحکام خودشان را حفظ کنند. وقتی اجازه می‌دهید که ناخن‌ها بدون پیرایش مناسب رشد کنند و بلندتر شوند، معمولا شکل بدی پیدا می‌کنند و ناهموار می‌شوند. در این وضعیت، احتمال ضعیف شدن ناخن‌ها یا شکستگی آن‌ها به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.


همان‌طور که قواعد مشخصی را برای مراقبت از موهای خودتان در نظر می‌گیرید، باید از ناخن‌ها نیز مراقبت کنید. پیرایش منظم ناخن‌ها به جداسازی قسمت‌های ضعیف‌تر و آسیب‌دیده کمک می‌کند و شرایط لازم برای تقویت قسمت‌های سالم ناخن‌ها را فراهم می‌سازد. جدی گرفتن این کار در درازمدت، ناخن‌های تازه‌تر و سالم‌تری به شما می‌دهد. در ادامه با دو نکته برای پیرایش ناخن‌ها آشنا می‌شوید:


۱. حتما از ناخن‌گیرها یا ابزارهایی استفاده کنید که به‌اندازه کافی تیز هستند و برای ناخن‌ها طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، ابزارهای قدیمی و کُند اصلا برای این کار مناسب نیستند.


۲. هیچ وقت ناخن‌ها را بیش از حد کوتاه نکنید. کوتاه کردن بیش از حد ناخن‌ها، خطر ریش‌ریش شدن پوست کنار ناخن‌ها را افزایش می‌دهد. کندن یا دستکاری کردن این ریشه‌ها نیز خطر ابتلا به عفونت را بیشتر می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11233

افزودن نظر