راه‌های تقویت ناخن‌ها/ مرطوب‌سازی مناسب
۲۰ بهمن ۱۳۹۵

راه‌های تقویت ناخن‌ها/ مرطوب‌سازی مناسب

یکی از ویژگی‌های ناخن‌ها این است که می‌توانند دقیقا مانند پوست دست‌ها خشک شوند. بنابراین، تلاش برای حفظ رطوبت ناخن‌ها و جبران رطوبت ازدست‌رفته آن‌ها واقعا ضرورت دارد.


اهمیت مرطوب‌سازی
یکی از ویژگی‌های ناخن‌ها این است که می‌توانند دقیقا مانند پوست دست‌ها خشک شوند. بنابراین، تلاش برای حفظ رطوبت ناخن‌ها و جبران رطوبت ازدست‌رفته آن‌ها واقعا ضرورت دارد. خوش‌بختانه می‌توان از کرم‌های دست و انواع لوسیون‌های پوست برای مرطوب‌سازی ناخن‌ها نیز استفاده کرد.
با توجه به اهمیت موضوع، باید استفاده از کرم دست را به‌طور منظم جدی بگیرید و این کار را مخصوصا بعد از شستن دست‌ها انجام بدهید. فراموش نکنید که باید کرم را روی ناخن‌ها و کوتیکول‌های اطراف ناخن‌ها نیز ماساژ بدهید.


ترکیبات خاصی مانند آلوئه‌ورا، روغن درخت قلم (shea butter) و روغن زیتون، از بهترین ترکیبات برای مرطوب‌سازی ناخن‌ها و پوست دست هستند. همیشه یک کرم مرطوب‌کننده روی میز کنار تخت و یک کرم دیگر داخل کیف همراه‌تان داشته باشید تا در مواقع لازم (خصوصا شب‌ها قبل از خواب) بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. استفاده منظم از کرم‌های مرطوب‌کننده هم ظاهر زیبایی به پوست و ناخن‌ها می‌دهد و هم احساس خوبی به خود شما می‌بخشد.
به یاد داشته باشید که خشک شدن ناخن‌ها می‌تواند شکنندگی آن‌ها را افزایش بدهد و درنتیجه احتمال آسیب‌دیدگی ناخن‌ها در شرایط مختلف را بیشتر کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11215

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر