دلایل تفاوت بین مردان و زنان در تحمل درد/ تفاوت پردازش احساسی
۱۹ بهمن ۱۳۹۵

دلایل تفاوت بین مردان و زنان در تحمل درد/ تفاوت پردازش احساسی

با توجه به این‌که امروزه می‌دانیم که در حین درد، سیستم لیمبیک در مغز زنان بیشتر درگیر می‌شود، بعضی از حالت‌های زنان دیگر نباید برای ما تعجب‌برانگیز باشد.


اهمیت پردازش احساسی
با توجه به این‌که امروزه می‌دانیم که در حین درد، سیستم لیمبیک در مغز زنان بیشتر درگیر می‌شود، بعضی از حالت‌های زنان دیگر نباید برای ما تعجب‌برانگیز باشد. درواقع، به خاطر نقش سیستم لیمبیک است که زنان، واکنش‌های احساسی شدیدتر و منفی‌تری نسبت به درد نشان می‌دهند.


مطالعات نشان داده‌اند که زنان معمولا بعد از احساس درد، با سطح بالایی از استرس و ناراحتی مواجه می‌شوند. علاوه بر این، احتمال گریه کردن زنان در صورت مواجهه با دردهای شدید، بیشتر از مردان است.
نکته جالب بعدی این است که وقتی زنان در حضور یکی از عزیزان‌شان درد می‌کشند، درد را شدیدتر احساس می‌کنند. البته این یافته جدید هنوز به بررسی‌های بیشتر نیاز دارد.


با وجود همه مطالعات گسترده‌ای که سعی دارند زوایای پنهان درد را واکاوی کنند، همچنان می‌توان گفت که تجربه درد برای همه افراد دارای ویژگی‌های خاص خودش است. حتی عواملی مانند خلق‌وخو، سطح هوشیاری و تجربه‌های قبل از درد، همگی روی نگاه شما به درد و احساس‌تان نسبت به آن تاثیر می‌گذارند. بنابراین، نمی‌توان با قطعیت تعیین کرد مردان یا زنان نسبت به درد ضعیف‌تر یا قوی‌تر هستند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11197

افزودن نظر